Popcorn Miki Motif Yapılışı

Popcorn Miki Motif Yapılışı

Popcorn bebek battaniyeleri en güzel 4 numara tığ ile örünce sanırım tam oturuyor. sık iğne ile yapılıyor kare bir motif yapmak için 20 – 25 ya da 30 zincir çekin motifinizi ortalayacak şekilde öncelikle kareli defter kağıdına motifinizi çizin sonra örmeye başlayın.

popcorn-miki-yapilisi

Popcornları yapmak için başka modelde : 5 li ya da 6 lı trabzan yapıyoruz son trabzanı yaptıktan sonra tığı ilmekten çıkarıyoruz ilk trabzana batıyoruz sonra ilmeğimizi geri tığa alıyoruz ve örmeye devam ediyoruz sık iğnemizi yapıyoruz. tomurcuk oluşturmuş oluyoruz. burada farklı 2 li trabzan ile tomurcuk yapılışını göreceğiz. istediğiniz tekniği kullanın mikinin şeması bu.

30 zincir çekiyoruz.

popcorn-miki-yapilisi-1

ilk sıradan başlıyoruz sık iğne yapmaya , 30 adet sık iğne yapalım.

popcorn-miki-yapilisi-2

iki sıra sık iğne örelim

popcorn-miki-yapilisi-3

her sıra başında dönüşlerde üst sıraya çıkarken 1 zincir çekilir.

3. sıra 11 tane sık iğne yap ve sıradaki ilmeğe 3 adet 2 li trabzan yap kapatma trabzanları sonuncuyu yaptığında 4 adet ilmek olacak tığda hepsini birlikte çek .

popcorn-miki-yapilisi-4

popcorn-miki-yapilisi-5

sıradaki ilmeğe 1 adet sık iğne yapılır sonra yine 3 adet trabzan 2 li yapılır , ikili trabzanları 1 kere çekiyoruz 2. keresini çekmeden yeniden batıyoruz. 3 ünü bir çekip kapatıyoruz. 4 adet tomurcuk yapıp 11 sık iğne çekiyoruz bitiriyoruz. 1 zincir çek üst sıraya çık.

popcorn-miki-yapilisi-6

popcorn-miki-yapilisi-7

sayarak şema çıkarın başlangıcını verdim. gerisi de üstüne yerleştirmek kalıyor. 2 li trabzan ile popcorn yapımını da öğrenmiş olduk.

 

 

Bir cevap yazın