Popcorn Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Örgü bebek battaniye modelleri ve örgü bebek battaniye yapılışı konuları ayrıca ilgimi çekiyor çünkü çocukları sarıp sarmalamak tatile çıktığımızda arabadan restauranta kadar olan kısımlarda ya da herhangi bir duraklama noktasındaki iniş çıkışlardaki hava değişimlerinden bebek ve çocuklar çok fazla etkileniyor. Ayrıca bizden çok daha hızlı etkileniyorlar. Örgü bebek battaniyesi ister örgü tığ işi olsun ister şiş ile yapılan bebek battaniyesi modeli olsun her türlü modelini çok seviyorum. Renk uyumu olsun ve verilmiş emek olsun yeter

100 gr lık bir yumaktan 29-30 tane çıkıyor. Popcornların yapılış şemasını gördünüz şimdide battaniyenin yapılışını anlatalım :

6 zincir çekin, 8 sık iğne ile doldurun. Her sık iğnenin üzerine 4 trabzan yapın. aşağıdaki şemadaki gibi toplayın.

Diğer popcorna geçmeden önce 2 veya 3 zincir çekin. 8 tek popcorn olunca ikinci sıraya geçiniz.  2.sıra da boşluklara 2 şer popcorn yapalım. Yani toplamda 16 tek popcornumuz olacak. Aralarına 2-3 zincir çekin. Siz isterseniz motifi daha da büyütebilirsiniz. 3. sıra ve 4. sıraları yapabilirsiniz. her sırada motifler iki katına çıkacaktır. Popcornların etrafını beyaz ile trabzan yapacağız ve motifler kareye dönüşecek. toplamda 96 adet motif var şuan..

Etrafına beya ip ile 2 sıra trabzan geçilir. Resimlerde net olarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Motifleri birleştirirken soft yeşil renk kullanmayı tercih ettik. Dilerseniz farklı bir renk kullanabilirsiniz önce 8 motifi sık iğne tekniği ile birbirine birleştirilir. Sonra şeritler halinde 12 motif boyunda 8 motif eninde olacak şekilde battaniye oluşturulur.. Etrafına trabzanlar ile 3-4 sıra daha geçelim. istediğiniz renkleri kullanın popcornların rengine uyumlu herhangi bir renk olabilir biz yeşil ve beyaz düşünüyoruz.

Altını ince bir pazen ile kaplatınca popcorn battaniye tamamdır.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın