Popcorn Örgü Çanta Yapılışı

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı

Aslında desenin tarifi yoktu. Ama sizlere elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Modelde kullanılan çiçeği 6 yapraklı , 8 yapraklı olarak yapabilirsiniz. Daha önce sizlere üç katlı örgü çiçek yapılışı olarak çiçeğin nasıl yapıldığını anlattık. Yaprak kısımlarını da örgü çiçek toka yapılışında anlattık.

Çiçeği oradan bakarak yapabilirsiniz. Çiçek yaprak katlarını istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Teknik olarak aynı modeli kullanıp desen olarak değişiklikler yapabilirsiniz. Farklı çiçek desenleri kullanabilirsiniz.

Çiçeğin etrafına resimdeki gibi devam ederek çantanın yan kısımlarını yapalım.

Çantanın büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yan kısımlarını iki adet örelim. Çantanın yan kısımları için çantanın uzunluğu kadar zincir çekelim. Etrafına sık iğne yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip dönelim. Yanından devam ederek 4 trabzan yapalım. Tığ ilmek içinden çıkartıp baştaki trabzanın içinden tığı geçirelim.

Ve sondaki ilmeğe tığı takip baştaki trabzan içinden geçirerek popcorn örgü modeli yapalım. Popcorn örgü modelinin birkaç farklı yolu var . Beğendiğiniz , size kolay gelen yöntemi uygulayabilirsiniz. 1 sıra popcorn ördükten sonra 1 sıra sık iğne yapın. Popcornlar birbirinin arasına gelecek.

Çanta istediğiniz boyutlara ulaştıktan sonra yan kısımlar ile dikerek birleştirelim. Ağız kısmına birkaç sıra sık iğne örelim. Daha sonra ister fermuar dikin isterseniz resimdeki gibi düğmeler yapabilirsiniz.

Çantanın sap kısmı için istediğiniz uzunlukta zincir çekip çantanın içinde bulunan renklerden sık iğne yapalım. Ve Çanta üzerine dikelim.

 

Ve örgü çantamız biter. Harika oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir