Popcorn Papatyalar Bebek Battaniyesi Yapılışı

Popcorn Papatyalar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Popcorn battaniye yapılışları daha önce çok model paylaştık. Bu popcorn modeli battaniyemiz de papatyalar oluşturuluyor. Papatya modeli popcorn battaniye yapılışı anlatacağız.

Malzemeler

  • Alize diva
  • 4 mm tığ

Porpcornları aşağıdaki gibi yapıyoruz.

Modele 12 ve katları + 4 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirimizi çektikten sonra 3. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz.  2 zincir çekiyoruz 5. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 2zincir çekip 5. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Buraya az önce yaptığımız gibi bir popcorn yapıyoruz. Hemen yanındaki zinciri de aynı işlemi yaparak popcorn yapıyoruz. 2 zincir çekip 5. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna katar tekrar ediyoruz.

Renk değiştirip tur başına ipimizi sabitliyoruz. 3 zincir çekip resimde gördüğünüz 5 tr yazılı okun olduğu yere bir 5 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 2. okun olduğu yere sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip bir sonraki araya yine 5 trabzan  yapıyoruz.

Bir sonraki turda aynı renk iple devam ederek az önce yaptığımız trabzanlar üzerine popcornlar yapıyoruz.

Modelin yapılışı bu şekilde . İstediğiniz aralıkta renk değişimi yapabilirsiniz. Çok güzel ve örmesi zevkli bir model.

 

Bir cevap yazın