Popcorn Patlamış Mısır Model Bebek Battaniyesi Tarifi

Popcorn battaniye yani Türkçesi patlamış mısır model bebek battaniyesi yapılışı anlatımı ile sizlerleyiz. Sizlere bu güzel örgü tekniği ile yapılmış bir çok örgü modeli sunduk. Örgü modelleri yapılışı anlatımları sunduğumuz sitemizde sizlere özel daha bir çok güzel tarif sunmayı hedefliyoruz. Ev dekorasyonu , çeyizlik el işleri , sağlık , eğitim daha bir çok konuyu da kategoriler arasında bulabilirsiniz.

Bebek battaniyesi yapmak için bebe yünü alabilirsiniz. Tüylenme yapmayan , esnemeyen, sert olmayan ipleri tercih edebilirsiniz. Rengarenk güzel bir çiçek motifini ortaya koyarak , diğer yerlerini uyumlu bir renk ile tamamlayabilirsiniz. Bebek arabası ve araba için battaniye yapacaksanız ölçülerini 60×90 gibi yapabilirsiniz ama genel kullanım için 100×100 cm ölcülerinde daha uygundur. Genelde bebek battaniyelerini bu ölçüde yapıyorlar ben 110 x 100 cm ölçüsünü daha çok kullanıyorum çünkü 5 yaşına kadar çook işe yarıyor. Büyüdüklerinde bile kucaklarından ayırmıyorlar özellikle uzun seyehatlerde kullanılıyor.

Battaniyenin örülüş şemasını yukarıda görüyorsunuz. Şablondan bakarak rahatlıkla örebilirsiniz. Üzerine tıkladığınızda büyüyecektir örgü modeli şablonu . Popcorn yani patlamış mısır ya da pofuduk ları yapabilmek için bir kaç kez batıp trabzan yapıyoruz ancak son ilmekleri almıyoruz tığda bırakıyoruz. kabarıklığı ipinizin kalınlığına göre değişecektir. 4 lü ya da 5 li olarak ördüğünüzde kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

1.turda sihirli halka içine veya 4 zincir çekip halka oluşturarak yuva yapalım. Yuvanın içine 5 zincir çekip trabzan yapalım. Aralarda 2 zincir çekerek toplamda 8 yuva yapalım.

2.turda ise yuvalara 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Aralarda 4 zincir çekelim.

3. tura gelince yuvalara 6 sık iğne yapalım.

Şablondaki işaretlerin anlamları ; daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, + lar ise sık iğne anlamına geliyor. Yapacak olanlara kolay gelsin.

 

 

 

 

Bir cevap yazın