Portbebe Yapılışı Anlatımlı

Portbebe Yapılışı Anlatımlı

Özellikle soğuk günlerde bebeklerimizi dışarıya çıkarırken ne yapacağımızı şaşırırız. Ayda bir aşı var mecbur çıkıyoruz sonra bir yere gitmek istesek çok kullanışlı taşıma için sarıp sarmalayacak bir model portbebe.

Yumuşacık pofuduk yapısıyla da tercih edilebilir. İstediğiniz model yapabilirsiniz üstüne resimlerde burgulu görünüyor burgu bilmeyenler başka teknikle örebilir sayılara sadık kalarak.

Yapacak olanlara kolay gelsin.

portbebe-1piyedepul-sal-yapilisi-anlatimli-4

45 cm en , 1,35 cm de boyu olmak üzere büyük bir dikdörtgen örüyoruz. 1 adet tavşan tüyü ip ile. dikdörtgeni soldan sağa katlayacağız şablondaki gibi katlayıp alt kısmını dikiyoruz ve üst kısmını da resimdeki kağıt gibi katlayacağız kapüşon olacak .

portbebe-2

portbebe-6

portbebe-5

portbebe-4

portbebe-3

İlmek sayılarıyla ayrıntılı anlatımı :

Bebek yünü ile iki kat kullanarak örüyoruz.  7 tane ip gidiyor ve 6 numaralı şişle yapılıyor.

86 ilmek üzerine 2 düz 2 ters yaptık yaklaşık 5 karış bu şekilde ördükten sonra ön kısmı için yeni model döşedik. önce haroşe örgüye geçerek 4 sıra haroşe ördükten sonra iki yandan yani ilmek yerlerinden 8 ilmek haroşe örgüsü için 2 yan ve tam ortadan saç örgüsü için yer bıraktık ve 23 ilmekte ter çrgü olacak 20 sırada bir 4 sıra haroşe üzerie aynı model şeklinde 4 tane olduğunda portbebemiz tamamlanıyor.

4 sıra haraşo ile bitiriyoruz . ilik sayılarını vermedim herkes istediği genişlikte yapabilir.

Üst kısımda ise iki ucu birleştirip iç kısımdan dikiyoruz. bu portbebeyi özellikle küçük bebeklerde üşüme sorunu ortadan kalkıyor. bu tulum ile ana kucağının içindede saklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın