Ramazan Şerbeti Tarifi

Ramazan şerbeti tarifi vereceğiz sizlere. Çok güzel tadı oluyor ferahlatıyor bu şerbet. Kendi şekeri zaten yetiyor bir de reyhası uzun süre ağızdan gitmiyor. Tadı mükemmel , yazın da içebilmek için, kıştan portakalları saklayın.

Yaz günü portakallı meyve suyu , portakallı limonata içmeye bayılıyorlar çocuklar. En sevdikleri şey mevsimi olmayan şeyleri görüyorlar ya ayrı bir mutluluk oluyor. Portakaaal diye seviniyorlar.. Göreceksiniz hem onlar için çok sağlıklı bir meyve suyu yapmış olacaksınız.

Hem de ramazan da içmek için ferahlatıcı şerbet , limonata tarifi öğrenmiş olacaksınız. İçine limon da katınca aynı şekilde limonları da saklıyorsunuz buzlukta ve çıkarıp robottan geçiriyorsunuz. Buzlu buzlu robota bir şey olmasın demeyin , çıkarın 5 dakika bekletin dışarıda sonra robottan geçirin bir şey olmuyor güzelce doğruyor.

İçine miktarına göre limonata yapar gibi şeker ekleyin. Toz şeker miktarı ne kadar portakal limon eklediyseniz ona göre değişiyor. Sonra içine su ekleyin süzgeçten süzün.. Ve işte muhteşem lezzet hazır.

https://youtu.be/2pzZolKxUxU

Bir cevap yazın