Renkli Kare Motif Bebek Battaniyesi

Canlı Renkli Bebek Battaniyesi Anlatımı

Kare motif örgü modelleri çok çeşitlilik gösterir. En bilindiği hanım dilendi bey beğendi dir. Sitemizde bu örgü modeli bebek battaniyeleri ve farklı örgü modelleri bulunmaktadır. Kare motif içinde çiçekler , güller neler neler var sitemizde tarifleri bulunmaktadır.

İlk olarak çok sıkı olmayacak şekilde 6 zincir çekelim. Halka oluşturup 3 zincir çekerek başlayıp içine 16 sık iğne yapalım.

Renk değiştirelim. İpimizi sabitledikten sonra 2 zincir çekelim. Hemen yanına ilmek alıp batalım. Daha sonra iki ilmeği birlikte geçelim. Tığda iki ilmek kalacak. Tekrar iki ilmek alıp yanındaki sıraya batalım. Ve iki ilmeği geçelim. Tekrar ilmek alıp tığda kalan üç ilmeği geçelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde örelim.

Tekrar renk değiştirelim. Resimdeki gibi ikili trabzanlar yapalım.

Tekrar renk değiştirelim. İpimizi herhangi bir yerden sabitleyelim. Daha sonra aynı yere 7 zincir çekip sık iğne ile batalım. Daha sonra çok sıkı olmayacak şekilde 4 zincir çekelim. 3 lü gruplar arasına sık iğne ile batalım. Tekrar 4 zincir çekip bir sonraki 3 lü grup arasına batalım. Aynı şekilde bir kez daha batalım. Tekrar  4 zincir çekelim ve tekrar bir sonraki gruba batalım. 7 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Bu işlemi 4 köşe olacak şekilde tekrar edelim.

Son sırayı yaptıktan sonra bir sonraki yuvanın üzerine sık iğne ile batalım. Hemen yanındaki yuva içine 4 trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçip tekrar 4 trabzan yapalım. Hemen yanındaki yuvaya sık iğne ile batalım. Daha önceki turda 7 zincirin içine 6 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 6 trabzan daha yapalım. Hemen yanındaki ilmeğe sık iğne ile batalım ve aynı işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Beyaz renkli ipe geçelim. Köşenin bitiminden beyaz renkli ipi sabitleyelim. 7 zincir çekelim ve dörtlü grubun ortasına sık iğne ile batalım. 4 zincir çekelim. Köşenin başına batalım. 6 zincir çekip köşenin tepesine batalım. 3 zincir çekip aynı yere batalım. Tekrar 6 zincir çekelim. Köşenin sonuna batıp aynı şekilde örmeye devam edelim.

Fotoğrafta gördüğünüz gibi hazırladığımız yuvaların üzeni trabzanlar yapalım.

Ve ilk motifimiz bitti. Battaniyemizin birleşimlerini de görüyorsunuz. Aynı zamanda farklı renklerde örülmüş şeklini de göreceksiniz.

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Tığ işi Kare Motif Yapımı Resimli | elisiorgudukkani.com

Bir cevap yazın