Renkli Uzun Lif Yapılışı Anlatımlı

Renkli uzun lif yapılışı anlatımlı olarak sizlere sunacağız. Lif yapımı için öncelikle lif ipine ihtiyacınız var. Renklerine kendiniz dilediğiniz gibi yakışan iplerden kullanabilirsiniz. Uzun lif yapmayı bilmeyenler için çok güzel anlatımlı uzun lif yapılışı nı videolu olarak izleyerek öğrenebileceksiniz. Çeyizlik lif modelleri arasında uzun lif kullanımı oldukça yaygındır.

Üzerine çiçekle süsleme yapılıyor ve kabarık hoş bir görünüm elde ediliyor. Kullanım açısından da rahat oluyor.  Çiçeklerinden tutularak kullanım sağlanıyor. Şimdi sizlere biraz yapılışından yazılı olarak bahsedelim sonra da videolu anlatımı izleyelim :

Uzun çizgili lif modeli yapımı Modelimizin yapımında 6 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanılıyor. Renkli ipimizle 2 fıstık eninde 2 fıstık boyunda yıldız tekniğiyle bir parça yaparak başlıyoruz. Birbiri ardına birleşik 10 adet kadar yapıyoruz. Beyaz renk iple etrafını 1 sıra örüyoruz. Bu parçanın her iki tarafına 3. Renk iple kutucuklarla doldurup tekrar yıldız tekniğiyle bir sıra beyaz örüyoruz. Kenar oyası yaparak modeli bitiriyoruz.

 

 

Bir cevap yazın