Resimli Motif Battaniye Yapılışı Videolu Anlatımlı

Küçük motifleri birleştirerek yapılan motifli battaniye modeli ni anlatacağız. Daha önce gül resimli motif battaniye yapılışını anlatmıştık. Şimdi Süper Mario resimli battaniye yapılışını anlatacağız. Motiflerin yapılışlarından bahsedeceğiz. Bu yeni model Örgü battaniyeyi yapmak için koton ip ve 3 ya da 3.5 numara tığ kullanıyoruz. Hangisi varsa elinizde olur.

Resimli Pixel Battaniye Nasıl Yapılır?

Erkek çocuk örgü battaniye modeli olarak kullanabileceğiniz bir model ki ben en yakın zamanda renklerini alıp başlıyorum 🙂 nako ya da alize koton ip alacağım. Alize extra yünlü akrilik ip de alabilirsiniz o da güzel örgü motif battaniye yapıyor bilginiz olsun. Resimli battaniye yapılışı anlatımına geçelim. Sonra da resimli örgü motif battaniye yapılışı videolu anlatımını yayınlayacağız. Herkese kolay gelsin.. Yapımı çok kolay yeni model motifli bebek battaniyesi ni mutlaka yapmalısınız. Siz dilediğiniz şablonu kullanarak bu otifi uygulayarak istediğiniz resimle yapabilirsiniz. Resimli motif battaniye şablon örnekleri de yayınlayacağız. Pixel battaniye modeli de deniyor bu modele.. Pixel battaniye modeli , pixel örgü modeli yapılışı aşağıda olduğu gibi anlatımıştır.

 

Resimli motif battaniye yapılışı anlatımı : Süper Mario resimli örgü motif battaniye yapılışı anlatımı : 

5 zincir çekip halka yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzan yapımınabaşlıyoruz. aralarda da 3 zincir var. Şablonu takip ederseniz rahatlıkla yapabilirsiniz ya da resimli motif battaniye yapılışı videolu anlayımını konunun sonunda bulabilirsiniz.

3. sıranın yapılışı nı da şablondan takip ederek yapabilirsiniz.

3. sırayı bitirdikten sonra 3 zincir çekerek bir üst sıraya 4. sıraya başlıyoruz bu sırayı da tamamladıktan sonra motifimizi tamamlamış oluyoruz. Birleştirme işlemine geçeceğiz.

Motif battaniyenin motif yapılışı işlem sırasını şablon üzerindeki çizgi ile takip edebilirsiniz.

Motif battaniye motiflerini birleştiriyoruz tabii ki bunu aşağıda yayınladığımız şablona göre yapacağız. Öncelikle şablonda hangi renkten kaç adet motif gerekli hesaplıyoruz sonrasında motifleri hazırladıktan sonra şablonumuza göre sırasıyla birleştirme işlemi yapıyoruz. Örgü motif battaniye motif birleştirme nasıl yapılır diyorsanız videolu anlatımda var . Bilmeyenler için resim açıklayıcı olmayabilir. Videodan takip ediniz.

 

Battaniyemizi tamamladığımızda sergileyeceğimiz görüntü bu. Erkek çocuk motif battaniye modeli kesinlikle çok güzel bir örgü motif battaniye modeli.

Şablona göre elinizde olması gerekli renkler şöyle : kırmızı, ten rengi, kahverengi (koyu), beyaz, açık mavi, yeşil, lacivert, çok az sarı.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.  xxx

 

 

Bir cevap yazın