Robadan Başlama Kalpli Rokoko Nakışlı Yelek

Merhaba, sizlere kız çocuk ya da kız bebek yelek modeli yapılışı anlatımı sunacağız. Rokoko nakışı ile çok kibar ve şık görünen bu bebek yelek modeli yapımını çok seveceksiniz. Yapılışı çok kolay robadan yani yakadan başlamalı bebek yelek modeli yapılışı anlatımı püf noktaları içeren ve çok güzel bir anlatım ile karşınızda olacak.

Bebek yelek modeli için istediğiniz renk bebek örgü ipi kullanabilirsiniz. Modeli 3 ya da 3,5 numaralı şiş ile örebilirsiniz. Robadan başlamalı bebek yelek yapımı yeni yapacak olanlara zor gibi görünse de ayrı ayrı örmekten daha kolay ve pratik bir yöntemdir aslında. Bunu örmeyi öğrendikten sonra anlayacaksınız.

Bilmeniz gereken şey, önler , kollar ve arka kısmı aynı anda ördüğünüz için sürekli arttırarak öreceksiniz. Arttırmaları doğru yerlerde yapmanız gerekmektedir. İlmek sayarken dikkatli olmalısınız. Dikkat yazdıysak da zor değil örerken anlayacaksınız. Zaten eliniz alışacak modelin sayılarına.

Kalp desenli bir yelek önlerde ve arkada birer adet delikli ( ajurlu ) kalp deseni mevcut. Kalp deseni içine de rokoko nakışı dediğimiz örgü üzerine yapılabilen ipi kıvırarak kolayca yapılan çiçek nakışından oluşuyor.

Sizlerle daha önce rokoko nakışı ileilgil bir çok konu paylaştık. Rokoko çiçek yapılışı nı bilmiyorsanız yazıya tıklayarak o konuya geçiş yapıp onu da öğrenebilirsiniz. Göreceksiniz adı zor yazılsa da yapılışı oldukça kolay rokoko nakışının.

Bir cevap yazın