Rokoko Çiçek Yapımı

Brezilya nakışı olarak adlandırılan çok güzel bir nakış türüdür. En kolay örneklerinden olan rokoko tekniği gül yapılışını anlatacağım sizlere. Çeşitli süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modellerini süsleyebilirsiniz. Brezilya nakışından pano modelleri yapabilirsiniz. Rokokodan gül yapımı ile havlular yapabilirsiniz. Brezilya nakışı bohça modelleri yapabilirsiniz. Şimdi onlarda kullanabileceğiniz çok basit bir şekilde gül yapımını göstereceğiz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Rokoko Gül Yapımı

Malzemeler

  • Kasnak
  • Royon ve farklı iplikler
  • Makas
  • Kumaş
  • İğne

İğnemize ipliği taktıktan sonra resimde gördüğünüz gibi kumaş üzerinden A noktasından iğneyi çıkartıp iğnenin sol tarafındaki 3. delik üzerindeki B noktasına batırıp tekrar A noktasına çıkalım. Sanki biraz okulda gösterilen hız problemleri gibi oldu.  🙂

Sonra iğnenin ucuna 10 – 12 kez ip dolayarak bir spiral oluşturalım. Sipiraller dikiş uzunluğundan daha büyük olmalıdır. ( A ve B noktası arasındaki mesafeden.)

Resimdeki gibi iğneyi çekelim. İpi gerdirelim.

Sonrasında B noktasından batıp C noktasından çıkalım. Aynı şekilde bir rokoko daha yapalım.

Renk değiştirerek rokoko yapmaya ve ilk başta battığımız rokokonun etrafına batmaya devam edelim.

Ve rokoko gül yapımı bitti. Çok güzel oldu. Sizde kolay bir şekilde yaparak süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Brezilya nakışı desenlerinde kullanabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın