Romen Rakamları Etkinlik Pano Çalışması

Bu yeni rakam yazılışları çocukların çok hoşlarına gitti ve hemen öğrendiler , karıştıran çok az sayıda. Romen rakamları ilkokul 3.sınıf konusu ve ilk olarak birinci dönemde işlenen bir konu . İlk 2 ay içinde öğreniliyor ve ilk denemenin içinde sorusu bile geldi. Romen rakamlarının yazılışı yanı sıra Romen rakamları ile toplama , romen rakamları ile çıkarma işlemi nasıl yapılır öğretiliyor.

Tabii ki işlemler öğretilirken iki basamaklı sayılar arasında toplama çıkarma işlemleri yaptırılıyor. Eldeli toplama yapılmıyor , onluk bozarak çıkarma yapılmıyor. Gelelim güzel çalışmaları sizlerle buluşturmaya, genelde yapılması tercih edilen dil çubuğu denilen ya da dondurma çubuğu denilen çubuklar ile Romen rakamlarının yazılması ve karşılığı olan doğal sayıların yazılması ile yapılan etkinlikler , biz farklı yaptık rengarenk ilkokul yaşına havasına uygun , farklı bir çalışma oldu.

Kelebek çıktısı aldık renkli kağıtlara sizlere kelebek şablonunu yayınlayacağım. Bu şablonu renkli kağıt koyup yazıcıya çıktı alırsanız , daha çok açık renk renkli kağıt seçerseniz üzerine yazdığınız yazılar daha net okunur ve çalışma daha güzel görünür. Kelebeklerin kesilmesi emek istiyor. Keçeli kalem ile üzerine bir kanatına romen rakamı diğer kanatına rakamın kendisini yazıyoruz. En üste de hazırlayanın bilgisi işte bu kadar kolay. Romen rakamı pano çalışmaları etkinlikleri sizlere sunacağız.

Resimlerle farklı romen rakamı çalışmaları :

 

Bir cevap yazın