Rustik Nervürlü Şal Yapılışı videolu

Merhaba Arkadaşlar. Yine güzel bir delikli şal modeli paylaşmak istiyorum sizlerle. Dikdörtgen şal modeli anlatacağız aynı zamanda . Sizlere  yapılışı kolay örgü modelleri seçmeye ve anlatmaya çalışıyorum. Bu modelde onlardan biri. Başlayacak ve çok kısa sürede bitireceksiniz. Yapımı kolay her türlü iplikle örebileceğiniz çok şık bir şal modeli yapımı. Modeli sadece şal olarak düşünmeyin. Her şey örebilirsiniz. Örgü bluz modeli, bebek battaniyesi, bebek hırka modeli, örgü yelek modeli. Her türlü örgüye yakışacak bir model.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Rustik Nervürlü Şal Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 5 mm misinalı şiş

 

Şal yaklaşık 25 cm genişliğinde 191 cm uzunluğunda. Siz ölçüleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Şişe 42 ilmek atarak başlayalım. Kenar oyası için aşağıdaki videoyu izleyerek yapalım.

 

Kenar oyasını yaptıktan sonra örneği kurmaya başlayabiliriz. 1 sıra düz, 2 ilmek birlikte düz , 1 ip dola şeklinde örelim. Daha sonra tur sonuna kadar ip dola iki ilmek birlikte öre şeklinde örelim. 2. turda 1 sıra düz örgü, 2. ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonraki ilmeği ters olarak örelim. Diğer şişe boş olarak aldığımız ilmeği ördüğümüz ilmek üzerinden geçirelim. Şişe bir ip dolayalım. 1 ilmeği boş olarak alalım. Diğer ilmeği ters olarak örelim ve boş olarak aldığımız ilmeği onun üzerinden geçirelim. Bu işlemi tur sonuna kadar tekrar edelim.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar 1 ve 2. turları tekrar edelim.

İstediğimiz uzunluğa geldiğinde tekrar kenar oyasını yapıp bitirelim. Ve şal modeli yapımı bitti. Şahane görünüyor.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın