Şaç Örgü Boyunluk Yapılışı ve Süslemesi

Şaç Örgü Boyunluk Yapılışı ve Süslemesi

Bu konumuzda sizlere boyunluk nasıl yapılır ayrıntılı olarak anlatmayacağız. Sitemizde birçok boyunluk modeli yapılışı bulunmaktadır. Boyunluk kategorimizde bakabilirsiniz.

Ördüğünüz bir boyunluğu daha farklı, dikkat çekici ve şık hale nasıl getirebilirsiniz ondan bahsedelim şimdi. Normal olarak başladığınız bir boyunluğu mesela 60 ilmekten orta kalınlıktaki bir iple başlayıp kenar kısımlarını haroşa örgü modeli örüp orta kısmına bir saç örgüsü yaparak 1 metre 20 cm olacak şekilde örebilirsiniz. Uzunluk ve kısalık sizin tercihinize göre değişebilir.

Bu boyunluk sizi sıcak tutacak. Rahat, şık ve göz alıcı. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Solmuş gül rengi, krem, pembe, gri, mor. Renk tercihi tamamen sizin. Yün karışımlı bir iplik tercih edebilirsiniz. Kenar kısmı için ince pamuklu iplik.

 

Boyunluğu istediğimiz uzunlukta ve genişlikte, herhangi bir model ile ördüğümüz ve bitirip birleştirdikten sonra asıl iş şimdi başlıyor. Boyunluk aşağıda gördüğünüz gibi oldu.

Şimdi asıl mesele boyunluğun kenarına kenar oyası örmek. Bilmiyorum daha önce deneyenleriniz oldu mu. Gerçekten oldukça sade ve basit bir modelden örülen boyunluklara çok farklı bir hava katıyor . Ördüğünüz boyunluklarda kullanabileceğiniz kenar oyalarının şemalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tam 7 şema var. Beğendiğiniz örneği uygulayabilirsiniz.

Bakın aşağıda çok sade ve kolay bir modelle örülmüş şiş örgü boyunluk modeli var. O kadar da dikkat çekmiyor.

Ve beklenen an. Kenar oyası uygulandıktan sonraki görüntüye bakın. Şahane. Farklı şekillerde kenar oyası ile ile örülmüş muhteşem boyunluk modelleri. Seç beğen al.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir