Saç Örgü Şapka Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Saç Örgü Modelinden Şapka ve Boyunluk Nasıl Yapılır?

Saç örgüsünü yaparken ben şişe 22 ilmek attım. 2 şer kenar ilmekleri ve 18 saç örgü modeli. 2 kenar ilmeklerini ters olarak örüyoruz. Arada kalan 18 ilmeği 6 + 6 + 6 olarak değişim yapıyoruz. Aradaki sayıyı azaltabilirsiniz de çoğaltabilirsiniz de. 6 sıra olacak şekilde 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örüyoruz. Daha sonra değişim kısmına geldiğimizde kenar ilmeklerini ördükten sonra 6 ilmeği düz örüyoruz. Diğer 12 ilmeği arkadaki ilmekleri önden olacak şekilde değişim yapıyoruz. Ve düz olarak turu tamamlıyoruz. Tekrar 6 sıra olacak şekilde 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örüyoruz. Şimdi değişim kısmını kenar ilmekleri ördükten sonra baştaki 6 ilmeği önden , ortadaki 6 ilmeği arkadan olacak şekilde değiştiriyoruz. Tüm işlem bu kadar. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır Video

Şimdi Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı ve Örgü Şapka Yapılışına geçebiliriz. Şema olarak sizlere birkaç fotoğraf göstermek istiyorum. Modelin nasıl yapıldığına dair.

Saç örgü kısmında bulunan ilmeklerin sayısını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şapka için 126 ilmek ile başlayabilirsiniz. Saç örgü aralarına 2 ilmek ters örgü koyabilirsiniz. Boyunluk için 57 – 60 cm olacak şekilde ilmek atarak başlayabilirsiniz. Şimdi aynı modelle yapılmış en güzel örnekleri görelim.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/10847304/

http://nitkoj.ru/shapka-beret/1673-shapka-spicami-iz-kos.html

Bir cevap yazın