Saç Örgülü Bebek Elbisesi Yapımı Resimli Anlatımlı

Saç örgülü bebek elbisesi yapılış anlatımı aşağıda sizlerle olacak. Anlaşılmayan bir şey olursa sorabilirsiniz. Çok hızlı yazdım. Anlatımları direkt aldım  düzenleyeceğim vakit buldukça yazıyı da. Alıntı bir modeldir. Resimler de alıntıdır. Zorlandığınız yerde yardım isteyebilirsiniz yorum bırakın yanıtlarım.

 

Saç Örgülü Bebek Elbisesi Yapımı Resimli Anlatımlı

5-6 yaş çocuklar için harika tunik olur. İnşallah yapınca sizlere atarım bilgileri buradan ve resimlerini. 3.5 numara şiş ile bebe yünü ile yada koton ipler ile yapabilirsiniz.

20 ilmek atiyoruz.

3 harosa 1 ters 12 duz 1ters 3 haraso olarak ( arkada sirada 1tersiduz oruyoruz ) ben 4 sirada bi sac orgu koydum 13 sac orgu yapiyoruz toplamda haydi kolay gelsin (sayilar bir yas icindir )

67 ilmik cikardik arka yuzden devam 3 harosa 1duz 12 ters birduz 3 harosa 27 ters 3harosa 1duz 12 ters 1duz 3 harosa.

ön yuze gectik 3 haraso 1ters 12 duz 1ters 3 haraso 13 duz 1 dola 1 duz 1dola 13 duz 3 haraso 1ters 12 duz 1 ters 3 harosa arkasi geldigi gini orulcek on yuze gelince sac orgu koyulcak artirmalar 4 sirada bir olcak toplam 10 kere sac burgu 4 sirada bir toplam 5 sac orgu artirma yaparken bir dola bi duz yaptigimuz yerde duz merkezli olcak yani bir duzun sagindan ve solundan yapilcak 5 sac orgu bittikten sonra 40 sira kadar duz orun sonra etek ucu yapcaz

 

Pile kismina basliyoruz kizlar on yuzden 10 duz bir dola 10 duz bir dola sira sonuna kadar arka yuzde doladiklarimiz duz gerisi ters yapilcak .. on yuze geldik 10 duz bir ters yapiyoruz sira sonuna kadar arka geldigi gibi Artirmalar ters yaptigimizin sagindan ve solundan olucak bir sira articaz bir sira geldigi gibi orcez 7 kere ayni islemi yapcaz on yuzde dolamalari hep ters yapcaz

ilmek çıkarmayı bilmeyenler için :

sac örgüsü yapılışı :

 

Kaynak: İsimlerini öğrenince paylaşacağım Ayşegül Aksoy hanıma teşekkürlerimle.. Anlatım Yeşim Uysal Esen hanım.

Bir cevap yazın