Saç Örgülü Yelek Yapılışı

Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örgü modeli yapılışından bahsetmek istiyorum sizlere. Şimdiden söylemek istiyorum maalesef bu modelin tam tarifi, sayıları falan yok. Ama yapılışında bilindik örgü modelleri kullanılmış.

Beden ölçünüze göre uyarlayarak kolayca öreceğinizi düşünüyorum. Model şiş ile örülerek yapılıyor. Yelek modelleri arasında güzel bir örnek.

Şiş Örgü Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin az önce de dediğim gibi tam tarifi ve sayıları yok. Ama kesme işlemlerini nasıl yapacağınız üzerinde rakamlarla belirtilmiş. Model saç örgü modeli yapımı , düz örgü ve haroşa örgü modeli kullanılmış. Rahatça örebileceğiniz modeller.

Modelin nasıl yapıldığına dair net bir anlatım yoktu. Ve sizden çok istek alan bir modeldi.  Modelde önler 2 parça arka ise bütün olarak örülüyor. Düğmeleri halka etrafına örerek örgü düğme yapılışı ile süslüyorsunuz.

Modelde önce 12 ilmekten saç örgüsünü yapıyorsunuz. 2 şer kenar ilmek ve 8 ilmek saç örgü kısmı için. Daha sonra üzerinden ilmek alarak önleri örüyorsunuz. İlmek sayılarını, beden uzunluğunu yapmak istediğiniz yaşa göre ayarlayabilirsiniz.

Modelin arka kısmı da ön kısım gibi önce saç örgüsünü yapıyorsunuz. Daha sonra saç örgünün orta kısmından ilmek çıkartıyorsunuz. Kenarlardan ilmek alarak saç örgülerinde bulunan ilmeklerle tüm ilmekleri örüp birleştiriyorsunuz.

Aşağıda örgü yelek modeli anlatımlı resim olarak göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir