Saç Örgüsü 2-2 Örgü Modeli Nasıl Yapılır? C2F – C2B Nasıl Yapılır?

Saç örgü modeli yapılışı anlatımı konumuzun başlığı. Sizlere yabancı örgü yapılışları tarifine bakarken göreceğiniz C2F ve C2B ne anlama gelir onu anlatacağız. Bu örgü burgu modelidir. 2-2 saç örgüsü modeli de denir. Bir çok farklı örgü modellerinde kullanılır. Hatta saç örgüsü her türlü örgü modelinde ; bebek örgü modelleri, örgü bebek süveter modelleri, örgü  bebek yelek modelleri , örgü hırka modelleri, örgü bebek battaniyeleri, Kırlent modelleri yapılışlarında, Örgü bebek elbiseleri modellerinde, erkek hırka modelleri, fermuarlı erkek yelek modelleri gibi örgü modellerinde kullanılır.

  C2F – C2B Nasıl Yapılır?

Yabancı sitelerden tarif bakarken karşılaşacağınız c2f ve c2b terimlerinin anlamı ;

c2f (cablo 2 front) : kablo 2 önde manası çıkar bu da demek oluyor ki saç örgüsü modeli yaparken ayırdığınız 2 ilmek ayraçtaki örgünün ön tarafında durmalı o şekilde sonraki iki ilmeği örmelisiniz.

c2b (cable 2 back ) : kablo 2 arka manası çıkar ki bu da saç örgüsü örneği yaparken sol şişten örmeden alınarak ayrılan 2 ilmeğin örgünün arka tarafında durmalı o şekilde sonraki iki ilmeği örmelisiniz.

İlmekleri ayrı tutmak için kullanacağınız ayraç bu şekilde bir araçtır. Yün aldığınız yerden alabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın