Şık ve Kolay Bebek Patik Yapılışı Resimli Anlatımlı

Çok şık ve kolay bebek patik yapılışı anlatımlı konumuzda sizlere patik yapılışı anlatımlarını daha önce yayınladığımız çok sayıda patik modelleri içinde farklı güzel bir model daha sunuyoruz. Dilediğiniz renkler ile kombinleyebilirsiniz. Tek renk de yapabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar için uygun bir model . Herkese kolay gelsin..

 

 

 

Şık ve Kolay Bebek Patik Yapılışı Resimli Anlatımlı

Satış yapan hanımlar için evde örgü örüp satmak için kullanılabilecek bir model . Renk konbinlerini güzel yaptığınızda çok dikkat çekici şık bir model. Örmesi kolay bebek patiği modeli olarak da iştah açıcı 🙂 ip: bebe yünü akrilik , şiş : 3.5 numara . Bu ölçülerle 1 yaşa kadar giyilebilir bir patik olacak , yenidoğan patiği değildir bu ölçüler. Daha küçük yani yenidoğan patiği yapmak isteyenler 35,37 ya da 39 ilmek başlayabilir . Daha büyük yapmak isteyenler 43, 45 gibi sayılarla başlayabilir . Önemli olan başlarken tek sayı ile başlamanız.

Örgü kolay bebek patiği yapılışı anlatımı :

1* şişimize 41 ilmek atıyoruz ve bir sıra haroşa örüp ön yüze geliyoruz . Kenardaki 2 ilmeği örüp bir tane artırma yapıyoruz . 18 ilmek ör 1 artır 1 ilmek ör 1 artır 18 ilmek ör 1 artır 2 ilmek ör .böylece ilk sıramız bitti.
Arkada tüm ilmekleri haroşa örüyoruz. Ben artırma işlemini gizli artırma olarak yaptım isterseniz dolayarak da yapabilirsiniz .
Artırma işlemini hep ön yüzde yapıyoruz .
2*Şişimizde toplam 61 ilmek olduğunda yani toplam 6 sıra haroşa olduğunda örgünün ön yüzünde ikinci renk ipimizi takıyoruz ve 4 sıra düz örüyoruz . Arka yüzde yani 5. Sırada mavi ipi taktığımız yerdeki alttaki ilmekle beraber üsteki şişimizdeki ilmeği beraber örerek fitilli kısmı yapıyoruz . ( 3. Resimde gösterdiğim gibi)
Şimdilik bu kadar birazdan ikinci bölümü paylaşacağım . Malum ben işten yeni geldim . Ben işlerimi yaparken sizlerde bu bölümü yapabilirsiniz .

En son fitil bölümünü yapmıştık . Sıra geldi üst bölümünü yapmaya .
Örgünün ön bölümünde beyaz ipimizle hiç eksiltme yada artırma yapmadan 61 ilmek üzerinden 3 sıra haroşa örüyoruz ve ön tarafta şimdi eksiltmelere başlıyoruz . Burda şişimizdeki ilmek sayısını 20-21-20 olmak 3 e bölüyoruz. 20 ilmek ör 21 ve 22. ilmeği birlikte örerek kes 17 ilmek ör 2 ilmeği birlikte örerek kes ve yine 20 ilmek şeklinde sırayı tamamlıyoruz . Arka sırayı haroşa örerek öne geliyoruz . Yine 20 ilmek örüp iki ilmeği kesiyoruz 15 ilmek örüp iki ilmeği birlikte örerek kesiyoruz 20 ilmek örüyoruz. Kesmeleri bu şekilde hep ön tarafta ortadaki ilmekler bitinceye kadar yapıyoruz . En son kesmede ortada kalan 3 ilmeği birlikte kesiyoruz . Böylece kesme işlemi bitti. Şimdi şişimizde 41 ilmek kaldı .

Evet geldik son bölüme . Kesme işlemi bittikten sonra şişimizde 41 ilmek kalmıştı şimdi kenarda bir ilmek artırıyoruz ki ilmekler denk gelsin . 42 ilmek üzerinden 7-8 sıra bir ters bir düz örüyoruz . Mavi ipe sıra gelince ipimizi arka yüzde bağlıyoruz ki çizgili kısım altta kalsın. Önce 21 ilmeği 7 sıra örüp kesiyoruz sonra diğer 21 ilmeği mavi iple 7 sıra resimde görüldüğü gibi örüp kesiyoruz . En son olarak dikip bitiriyoruz .

Ben elimde olan ahşap düğmeleri kullanarak süsledim . Sizler de istediğiniz bir şekilde süsleyebilirsiniz .

 

 

 

 

Kaynak:https://www.instagram.com/p/BSgn_tsg4XI/?taken-by=mervenin_orgu_dunyasi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir