Şiş Örgü Altıgen Modeli Kolay İşkembe Örneği Yapılışı

Şiş Örgü Altıgen Modeli Kolay İşkembe Örneği Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Bu anlatacağım örgü modeli işkembe örgü modeline çok benziyor. Hatta aynısı diyebiliriz. Ama farklı bir teknikle örülüyor. İsmine farklı teknikle örülen işkembe modeli veya kolay işkembe modeli yapılışı da diyebiliriz. Ama orijinal adı altıgen örgü modeli olarak geçiyordu. Bende değiştirmek istemedim. Bu model ile erkek kazak modelleri , örgü boyunluk modelleri, bebek bataniyeleri ve daha birçok şey örebilirsiniz. İşkembe modeli ip dolayarak yapılıyor.Anlatacağımız model ise ilmek içine batarak yapılıyor.

Şiş Örgü Altıgen Modeli Nasıl Yapılır ?

İlk olarak şişe ilmek atarak başlıyoruz. Daha sonra örgünü ön yüzünde 1 ilmek düz örüyoruz. Sonraki ilmeğin içinden batarak düz olarak örüyoruz. Bu sırayı 1 düz 1 içinden batarak düz olarak örüp tamamlıyoruz.

Örgünün arka yüzüne gelince ilk ilmeği düz olarak örüyoruz. İkinci ilmekte bir önceki turda içinden batarak ördüğümüz ilmeği sol şişin üzerine alıp ikisini birlikte düz olarak örüyoruz. Bu turu da bir ilmek düz bir ilmek sol şişe alttaki ilmeği al birlikte ör olarak örmeye devam ediyoruz.

Kolay işkembe modeli bu iki turu tekrar ederek örülüyor. İkinci tur anlatım olarak karışık gelmiş olabilir. Ama videoyu izlediğinizde karışık olmadığını ve kolay olduğunu rahatlıkla görebilir ve çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Çok  kolay ve çok şık , farklı bir model.

Bu model ile yapılmış farklı renkte iki erkek kazak modeli göreceksiniz. Sizde sevdiklerinize örerek hem onları mutlu edebilir hemde kendiniz mutlu olabilirsiniz.

İşkembe modeli örgü yapılışı video :

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir