Şiş Örgü Patik Modeli Yapımı Anlatımlı

Şiş örgü patik modeli yapımı anlatımlı olarak sizlere sunacağız. Videolu anlatımlı örgü modelleri yapılışı bulunan sitemizde sizlere çok güzel şık ve kolayca yapabileceğiniz örgü modelleri anlatımları sunmaya öncelik gösteriyoruz.

Her türlü el işi modelini yapım aşamalarını sizlere ayrıntısı ile yapabilmeniz amacı ile paylaşıyoruz. Yaptıklarınızı bize gönderebilirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız. Çok güzel bir paylaşım alanı oluşturabiliriz beraber.

Gerekli Malzemeler 2 adet patiklik ipi 3.5 numara misinalı veya normal şiş İpleri kesmek için makas Dikiş için iğne 37,38,39 numara ayaklar için uygundur. Şişimize 54 ilmek atalım. 1 sıra pempe iple ters örelim. Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim. Kalan 14 ilmek şişimizde bekleyip beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim. Pempe iple ilmekler in tamamını örelim.

Beyazla 40 ilmek örelim. Bu şekilde haraşo ya devam edelim. Sadece beyaz haraşo sırasını saydığımız da 24 diş haraşo olana kadar devam edelim. En son pempeyle sıramızı tamamladıktan sonra arka kısımda ilmekleri kapatalım. Pempe ipimizi iğneyle takalım. İlk burun kısmını dikelim. Orta kısmından 14 beyaz haraşo dişine kadar dikelim. Arka kısmını dikelim. Kenar oyasıyla birlikte patiğimizi bitirelim

 

 

Bir cevap yazın