Şiş Örgü Popcorn Nasıl Yapılır? videolu

Farklı büyüklüklerde fıstıklar yapabilirsiniz. Yapacağınız bu popcorn örgüyü her yerde kullanabilirsiniz. Mesela bir örgü yelek yapabilirsiniz. Veya bir bere modeli yapıp örgünün üzerine popcorn örgü modeli serpebilirsiniz. Farklı bir modelde örgü yaparken araya serpiştirebilirsiniz. Fıstıkları aynı sırada da yapabilirsiniz. Farklı sıralarda da örebilirsiniz.

Şiş Örgü Fıstık Yapılışı

Popcornu yaparken ilmeğin içine şişimizi takıyoruz. Daha sonra normal şekilde düz örgü örüyoruz. İlmeği şişten çıkarmıyoruz. Aynı ilmek içinden 2 kez daha örgü örüyoruz. Daha sonra çevirip bu 3 ilmeği ters olarak örüyoruz. Tekrar dönüp düz olarak örüyoruz. Tekrar dönüyoruz ve ters olarak örüyoruz. Tekrar dönüyoruz ve düz olarak örüyoruz. Şimdi ortadaki ilmeği şişin ucunda bulunan ilmek üzerinden geçirerek kesiyoruz. Şimdi de diğer ilmeği şişin ucundaki ilmek üzerinden geçirerek keselim. Sonrasında diğer fıstığa gelene kadar ilmekleri örmeye devam edelim. Diğer fıstığa gelince yine aynı işlemi yapalım. 1 ilmek içinden 3 ilmek çıkartalım. Daha sonra 4 kez dönerek bir sıra ters , bir sıra düz olarak örelim.

Şiş örgü popcorn yapılışı bu kadar. Kolay değil mi. Artık örgülerinizde kullanabileceğiniz yeni bir örgü modeli daha var. Sayıları artırarak daha büyük fıstıklar yapabilirsiniz. Videoda büyük fıstık yapılışını da görebilirsiniz. İlmeğin içinden 3 ilmek yerine daha fazla ilmek çıkartarak daha büyük fıstıklar yapabilirsiniz.

Örgü bebek hırka modellerinde kabartmalı örgü modeli çok şık duruyor. Özellikle araya ilmekler koyup aralıklarla fıstık örgü modeli yapılıyor ve bebek örgü elbise modellerinde kullanacağınız kabartmalı örgü modeli şiş ile yapılan fıstıkları çocuklar da çok sevecek. Şiş ile yapılan popcorn örgü modeli yapılışı için videolu anlatımı izleyin. Videolu anlatımlı kabartmalı örgü modeli yapılışını izlerken videonun yabancı olması fark etmez gerekirse durdurarak izleyin, sayarak izleyin videoda ne gösteriyorsa bir yere de yazabilirsiniz. Beraber örüyorum ben ya da uzun bir örnekse sayılarını yazıyorum.. Örgüye yeni başlayanlar örerken kağıda bakabilirler, ilk zamanlarımda öyle yapıyordum 🙂

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

Bir cevap yazın