Şiş Örgü Zikzak Battaniye Yapılışı

Zigzag battaniye yapılışı zor gibi görünse de yapılışı kolay örgü modelleri arasındadır. Tekniğini mantığınız aldığı anda model sizin için kolaylaşır. Zikzak örgü modeli çok yerde kullanılıyor. Çeyizlik zikzak örgü yelek modeli, Zikzak  örgü bebek battaniyesi modeli, zikzak örgü kırlent modeli, Zikzak örgü bebek elbisesi, zikzak örgü elbise modeli , kısacası zikzak örgü modeli kullanışlı bir modeldir. Yapmak isteyenlere kolay gelsin..

Şiş Örgü İle Zigzag Battaniye Yapımı

Son zamanlarda kadife ip ile yapılan zikzak örgü bebek battaniyelerini görüyorum internette rastlıyorum. Ayrıca kadife ip alırken dikkat edin iyi markaların bile dökülme yaptığı söyleniyor araştırın bu konuyu. Orta kalın bir ip ile de güzel duruyor. Doğru renk konbini iile örgü modelleri daha farklı görünebiliyor. Battaniye yatay olarak koyulduğunda 3 boyutlu battaniye görünümü veriyor renk konbinlerini doğru yaparsanız bu görüntürü yakalarsınız kullanılan renklerin açıklıkk koyuluk oranlarına  ve sırasına dikkat edin.

Şiş örgü zikzak bebek battaniyesi bittiğinde nasıl görünüyor.. peki ya farklı renkler ile konbinlenirse .. bence harika .. bakalım :

Zikzak battaniye şiş örgü ile yapılışı videolu anlatım :

 

Bir cevap yazın