Son Moda Bayan Bere Yapımı Anlatımlı

Son moda bayan bere yapımı anlatımını sunacağız sizlere. Daha önce anlattığımız ressam bere modeli yapılışı anlatımı gibi arkası aşağı doğru boş sarkık bir görüntüsü olan bayan bere benzeri bir tığ örgü bayan bere yapımı anlatımı ile sizlerleyiz.

 

 

 

Bere yapabilmek için gerekli malzemeler ve yapılışı anlatımını aşağıda göreceksiniz. Çok kolay bayan bere modeli olan bu örgü örnegini örmek yeni başlıyor olsanız bile sizin için çok kolay örgü örneği olduğunu göreceksiniz.

Malzemeler:

Kamgarn Ağırlık İpliği

Ben 5.50mm Tığ Kanca

İplik İğnesi

Boyut (ler):

Genç / Yetişkin

İncelik:

7 Hdc = Yaklaşık 2 inç

dikişler:

CH: Zincir  ipliği bir ilmek üzerinden çeker.

SS: Kayma dikişi – Kancayı dikişe yerleştirin. İplikleyin ve kancadaki hem dikiş hem de ilmekleri çekin.

DC: Çift kroşe –  İplik bitti. Kancayı dikişe yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

HDC: Yarım çift kroşe –  İplik bitti. Kancayı dikişe yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik üç dikiş boyunca çekin.

FPDC:  İplik bitti. Kancayı önden arkaya ve dikişin etrafına yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

BPDC:  İplik bitti. Kancayı dikişin ön kısmına, dikişin önüne geri yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

Talimatlar:

Sihirli yüzük yap

Sihirli halka içine yuvarlak 1: 9Hdc. Yapılan ilk Hdc’nin tepesine bir SS ile katılın. (9)

Yuvarlak 2: Zincir 1. Etrafındaki her dikişe 3Hdc. Yapılan ilk Hdc’ye bir SS ile katılın. (27)

Yuvarlak 3: Zincir 1. Her dikişte 3Hdc. Yapılan ilk Hdc’ye bir SS ile katılın. (81)

Yuvarlak 4: Zincir 2. * (Dc2tog. Zincir 1. Dc2tog) sonraki dikişde. Sonraki 2 dikiş atlayın. * Etrafında * ila * tekrarlayın. Yapılan ilk Dc2tog’a bir SS ile katılın.

Yuvarlak 5 – 15: Bir sonraki zincire SS. Zincir 2. * (Dc2tog. Zincir 1. Dc2tog) bir sonraki zincir uzayında. Sonraki 2 dikiş atlayın. * Etrafında * ila * tekrarlayın. Yapılan ilk Dc2tog’a bir SS ile katılın.

Yuvarlak 16: Zincir 2. Dc2tog etrafındaki Dc. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 17 – 20: Zincir 1. * Bir sonraki dikişin çevresinde FPDC. Bir sonraki dikişin etrafındaki BPDC. * * İla * etrafındakileri tekrarlayın. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın.

Bitti. Harika bir son moda örgü bayan bere modeli elde ettiniz. Güle güle kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir