Stil Moda Örgü Bere Yapılışı

Favori desenlerden biri olan sitil örgü bere modeli. Oldukça kolay ama bir o kadar şık. Ben biraz pirinç örgü modeline benzettim. Tığ işi pirinç modeli diye bir isim düşündüm. Sonra araştırdım ki öyle bir model zaten varmış. 🙂 Eski güzel bir kolay tığ işi örneği.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız.

Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Sitil Moda Örgü Bere Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • Tığ
  • Makas
  • Goblen iğne

84 zincir çekerek başlayalım. Halka oluşturalım.  Sıra sonuna kadar 1 sık iğne yapalım.1 zincir çekip  1 zincir atlayıp tekrar 1 sık iğne yapalım. 2. turda az önce yaptığımız işlemi tekrar edelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar aynı şekilde yaklaşık 25 cm olana kadar örmeye devam edelim.

 

İğne ile resimde görüldüğü gibi şapkanın 4 dikişte bir içinden ilmek geçirelim. Geçirdiğimiz ipi sıkıca çekelim.

Üzerinden birkaç dikiş daha atıp ipi sabitleyip keselim.

Zincir sayılarını arttırıp azaltarak büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Erkek boyunluk modeline de uygun bir örnek. Boyunluk , atkı, bere , şal, bebek battaniyesi. Her şey örebilirsiniz. Sevdiğiniz renklerle örebilir hatta satış bile yapabilirsiniz. Kolay ve çok şık bir model.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın