Tatil Kitabı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? Yaz Tatili İçin

Yaz tatili kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz. Öğrenciler için 1. sınıf yaz tatili kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz derseniz size kesinlikle kullanılmalı derim nedenleri ile birlikte açıklarım. Deneyim olunca bir konu hakkında gerçekten fazla şey söyleyebiliyor insan. Objektif de olabiliyoruz çünkü farklı şeyler yapanları da gözlemleme imkanımız oluyor. 2. sınıf için Mavi Deniz Yayınları çok güzel.

Örneğin biz 1. sınıf yaz tatili kitabı kullandık. Tek kitap idi Ata yayıncılık kitabını kullandık. Kitap kalındı ama 192 sayfa idi sanırım. Kitabın telli olması kullanışlı hale getirdi onu. Her yerde çocuklar alıştırmaları çözmekten sıkılmadı. Tatil kitabını yapan çocuklar ile yapmayan çocuklar arasındaki fark çok belli idi. 2. sınıf tatil kitabı için gerekli midir diye düşünecek olursak, evet kesinlikle çünkü bu sene geçen seneki konuların ayrıntılı hallerini ve problem olarak sorulan hallerini gördük. Saatler , kesirler , çarpma , bölme konuları ve problemleri müfredatımızda  vardı. Kesinlikle yaz tatili için yaz tatili kitaplarından alınmalı. Her sınıfta 3.sınıf , 4. sınıf müfredattaki konular aynı olsa da içerikleri her defasında her sene daha da zorlaşıyor. Kolayı iyi anlayan zoru da yapar. Eğer yazın konu tekrarı şansı olursa çocuk konuları unutmuyor ve farklı alıştırmalar ile etkinlikleri ile daha iyi öğrenmiş olurlar.

Benim düşüncelerim bu şekilde. Sizler neler düşünüyorsunuz merak ediyorum. Bazı öğretmenler ince kitap vermeyi tercih ediyor. Bazıları ise yayın evi araştırıp duruyorlar. Kitapların en iyisini bulmak amacı ile. Yıl içinde kullanılacak setler içinde Mutlu yayınlarının setini de önermişti bir öğretmenimiz. Mavideniz 2. sınıf iyi bir setti. Alıştırmaları sürekli tekrar gibi idi. Biraz sıkıcı geçti ama en azından boyamalı sayfalar etkinlikler sayesinde hızlı geçiyor Türkçe ve Hayat Bilgisi. eğlenceliydi.

 

Bir cevap yazın