Tığ ile Bebek Çorabı Yapılışı

Tığ ile Bebek Çorabı Yapılışı

Tığ ile bebek çorabı yapılışı anlatımı. İt have English instruction. Free pattern baby socks with crochet.

 

1sc base of 1 ch hareketı :

zincirli sık iğne yapılışı videosu. 

 Cuff With 3.50mm hook and contrast color yarn, ch8, 1sc in second ch from hook, 1sc in each ch to end. Turn. (7sc)

paça kısmı : 3,5 numara tığ ile ve renkli ip ile , 8 zincir yapın, 2. zincirden başlayarak sık iğne yapıyoruz sıra sonuna kadar ve dönüyoruz. ( toplam 7 adet. )

Next Row Working in back loop of stitch only, work ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each sc to end. Turn. Rpt last row 22 more times until 24 rows have been worked in all. Fold piece in half (bottom to top) so that the short sides of both ends are lined up, ss through both sides of work to make a ring. Fasten off.

sonraki sıra : backloop tan çalışacağız bu bölümde (sık iğnelerin iki ilmeği var normalde ikisini de alır öreriz. burada arkadaki ilmeği örerek ilerleyeceğiz. ). 1 zincir çekin, 1 sık iğne yapın içi zincirli, sıra sonuna kadar zincirli sık iğne yapın. ve dönün. bu işlemi 22 kez daha yapın. yanı 22 sıra aynı şekilde örün. bittiğinde toplam 24 sıra olmalı. sonra bu parçayı başlangıç veri ile sonunu birleştirip dikin. çorabın kenarında katlama yeri gibi görünen kısmı yapmış oluyoruz böylelikle.

Leg Join in main color yarn, working in row ends along side of ring, work ch1, 1sc in each row end to end, sl st to first sc on beginning of row. Turn. (24sc)

bacak kısmı : rengi değiştirin ve yuvarlağın uzun kenarında çalışmaya başlayacağız. 1 zincir çekerek başlayın ve 1 sık iğne yapın her bir ilmeğe, sıra başında başlarken ilk sık iğneyi yaparken 1 sık iğne ilmeği atlayın yoksa arttırma yaparak örersiniz o zaman istediğimiz formu elde edemeyiz. sırayı tamamlayın ve dönün ( 24 sık iğne yapmalısınız toplamda, ne az ne fazla olsun)

Next Row ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each sc to end, sl st to first sc on beginning of row. Turn. Rpt last row eight more times, making 10 rows in all. Fasten off.

sonraki sıra : 1 zincir çekiyoruz, zincirli bir sık iğne yapıyoruz, her bir sık iğnenin üstüne 1 zincirli sık iğne yapıyoruz sıra sonuna kadar. ve dönüyoruz bunu 8 kez ( 8 sıra) tekrarlıyoruz. toplamda 10 sıra yapmış oluyoruz. ipliği koparın düğümleyerek.

Heel Join in contrast color yarn, ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each of next 11sc, turn leaving remaining 12sc un-worked.

Topuk : rengi değiştirin, 1 zincir atın, zincirli sık iğne yapın sonra tam 11 adet zincirli sık iğne yapın ve dönün ( kalan 12 adet sık iğneyi örmeyin. )

Next Row ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each sc to end. Turn. (12sc) Rpt last row two more times making four rows in all.

sonraki sıra : 1 zincir çekin, 1 adet zincirli sık iğne yapın. her bir sık iğneye 1 zincirli sık iğne yapın ve dönün ( 12 sık iğne yapın toplamda) bu son sırayı 2 kere daha tekrarlayın, toplamda 4 sıra yapın.

Next Row (Dec) ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each of next 3sc, dec 1sc over next 2sc, (twice) 1sc in each of next 4sc. Turn. (10sc)

sonraki sıra :  1 ilmek azalt , 1 sık iğne yap, sonraki 3 ilmeğe zincirli sık iğne yap, 1 ilmek azalt, 4 sık iğne yap ( 10 sık iğne yapmış olacaksın bu sırada)  

Next Row (Dec) ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each of next 3sc, dec 1sc over next 2sc, 1sc in each of next 4sc. Turn. (9sc)

sonraki sıra : 1 ilmek azalt, 1 zincirli sık iğne yap, 3 adet normal sık iğne yap, 1 ilmek azalt , her ilmeğe 1 sık iğne 4 adet. ( 9 sık iğne olmalı bu sırada)

With WS facing fold heel in half length ways and sl st to together both sides of top (row just worked) to seal heel. Fasten off.

örgünün ters tarafında yaptığımız topuk kısmının dikimlerini halledelim.

Next row Join in main color yarn to first row end (next to sl st edge you have just created), ch1, 1sc in base of ch1, working in row ends along first side of heel, work 1sc in each of  next five row ends, 1sc in each of next 12sc along foot, 1sc in each of next six row ends on second side of heel, sl st to first sc on beginning of row. Turn. (24sc)

Sonraki sıra : ilk sıranın sonunda renk değiştiriyoruz ( beyazı alıyoruz) (ilmek atladığımız yerde bu değişimi yapabiliriz. ) 1 zincir çekiyoruz, 1 adet zincirli sık iğne yap, sıra sonun akadar topuğun ilk kenarını yapacağız. sonraki 5 sıranın sonuna kadar her ilmeğe 1 sık iğne yapıyoruz. ayaktaki 12 sık iğnenin her birine 1 sık iğne yapılır. gelecek 6 sıranın sonunda  topuğun ikinci tarafının üstünde her sıra başnda 1 ilmek eksilterek ( atlayarak) başla. turn ( 24 sık iğne  olmalı)

Next Row ch1, 1sc in base of ch1, 1sc in each sc to end, sl st to first sc on beginning of row. Turn. Rpt last row 10 more times, making 12 rows in all. Fasten off. Join in contrast color yarn

sonraki sıra : 1 zincir çekin. 1 zincirli sık iğne yapın, 1 sık iğne tüm sık iğnelere sıra sonuna kadar yapın. sıra başında 1 sık iğne ilmeği atlayarak başlayın. dönün diğer sıraya geçin. bunu 10 kere tekrarlayın. bu şekilde 12 sıra yapın. düğüm atıp ipi kopparın. İpin rengini değiştirin.

and rpt last row twice.

ve son sırayı iki kere örün. ( 24 sık iğne)

Shape Toe (Dec) ch1, * dec 1sc over next 2sc, * (see abbrev above) rpt from * to * to end. Turn. (12sc) Rpt last decrease row once. Fasten off leaving length of yarn. (6sc)

Çorabın burun kısmı : 1 azaltarak başla , 1 zincir çek *2 ilmeği birlikte ör yani 1 ilmek azalt* sıra sonuna kadar işlemi tekrarla ( 12 sık iğne kalmalı) birkere daha son eksiltme sırasını tekrarla. son kalan ilmekleri düğüm at birleştir sıkıca dik. ( 6 ilmek)

Finishing Working on WS of work, using the length of yarn you left, thread through last

Son bitiş :    ters tarafta burun kısmını güzelce kapatın dikin ipliğinizi uzun bırakın bu işlemleri için yukarıya doğru iplikleri keserek ve dikilecek yerleri dikerek ilerleyin. Son olarak renkli ördüğümz ilk kısmı çorabın üzerine katlayın ve dikin içerdem çektiğiniz iplikle. 

row worked, gather toe slightly, sew and tie off all loose ends of yarn. Turn down cuff onto RS.

Abbreviations

WS.        Wrong Side

RS.         Right Side

sl st.      Slip Stitch

sc.         Single Crochet

rpt.        Repeat

yo.         Yarn Over

dec.  Leaving the last loop of each sc on hook,

         yo and draw through all 3 loops.

Approx size:  Sole Length 3.5 inches

                        Heel to Cuff 3.5 inches

Bir cevap yazın