Tığ ile Kulaklı Erkek Bere Yapılışı

Tığ ile Kulaklı Erkek Bere Yapılışı

Örneğin aşağıda inceleyeceğiniz model 5 parça olarak ayrı ayrı örüldükten sonra bileştirilerek yapılıyor. Bu örgü tekniğinin bir çok avantajı var. Örneğin tek parça bir model örerken geride yaptığınız bir yanlışı düzeltmek için çok uğraşırsınız.

Fakat bu gibi modellerde her parça bağımsız olduğu için çok daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Her parçayı farklı renkler ile yaparak standardın dışında çok daha farklı ve güzel çalışmalar ortaya çıkartabilirsiniz. Renk uyumunu başarılı bir şekilde oluşturduğunuz örgü modelleri eminim çok daha şık olacaktır.

Bebekler için kulaklıklı örgü bere modeli yapılışı anlatımlı

Aşağıdaki fotoğraflar size parça halinde örüp daha sonra birleştirerek örebileceğiniz, bebekleriniz ve çocuklarınız için çok güzel bir bere modeli anlatımını sunuyor. Modeli nasıl öreceğinizi düşünüyorsanız fotoğrafların üstünde hangi ilmekleri atacağınızı anlatan işaretleri bulabilirsiniz. Örgü şeması okumak için ise sitemizdeki şema okumak için hazırladığımız makalemizi incelemelisiniz.

Kulaklı bere modelinin bitmiş hali örülmesi çok kolay olmasına rağmen çok şık ve farklı duruyor. Sizin çocuğunuz veya bebeğinizin kafasında da oldukça güzel duracağına eminim.

Arkadan, yandan ve ön kısımdan bakıldığında da farklı bir model olduğu hemen anlaşılıyor.

Kulaklı bere modelini örmek için 5 parçaya ihtiyacınız var. Fakat bunlar ayrı ayrı parçalar. Genel olarak 3 parça olarak örülecek.

Fotoğrafın üzerindeki işaretlerin ne anlama geldiğini eminim ki biliyorsunuz. Bu model için bu şekilde devam etmeniz gerek.

Aynı şekilde üstteki örgü işaretleri eşliğinde bu kısmı da tamamlayıp diğer parçaya geçebilirsiniz.

Bu son parçayı da bu şekilde oluşturduktan sonra birleştirme için her şey hazır.

 

Okların gösterdiğin şekilde parçaları birbirine dikmeye başlayabiliriz

Birleştirme işlemi için alttaki veya üstteki renklerden birisini kullanabilirsiniz. Sizin dikme yönünüze bağlı.

Birleştirme bittikten sonra kulaklı örgü bere modelinin kenar kısmına daha güzel bir görüntü için bir sıra çekebiliriz. Bu hoş bir görüntü sağlayacaktır.

En sonunda düğme, pul gibi çeşitli aksesuarlar ile bir kaç süsleme işlemi yapabiliriz. Burada düğmeler ile yapılan gözler çok basit bir süsleme tekniği olmasına karşın çok güzel olmuş.

Ve sonuç. Çok basit fakat işlevi ve kullanımı açısından çok güzel, bebekleriniz ve çocuklarınızın severek takacağı kulaklı örgü bere modeli yapmış olduk. Bu çalışmayı aksesuar veya ip rengi olarak kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirerek daha farklı çalışmalar elde edebilirsiniz. Herkese iyi örgüler.

Bir cevap yazın