Tığ işi Altıgen Çiçek Motifi Modelleri Anlatımlı

Tığ işi altıgen çiçek motifi yapılışı resimli anlatımını bulacağımız yazımızda sizlere bu modeli nasıl farklı kullanabileceğiniz hakkında bilgiler de vereceğim. Tığ işi altıgen motif modelleri ile fiskos masa örtüsü , yazlık bayan bluz modelleri , yazlık bayan şal modelleri , yazlık bayan ceket modelleri yapabilirsiniz. Salon takımları yapabilirsiniz. Tığ işi modeli öreceğiniz ip her farklı modeli yaparken değişecektir.

Tığ işi Altıgen Çiçek Motifi Modelleri Anlatımlı

Örgü elbise modelleri ya da örgü etek modelleri de yapabilrisiniz. Öreceğiniz ipi ayarlayarak ki sitemizde anlatımlı örgü modelleri konuları bulunmaktadır, arada da çok beğendiğimiz ama yapılışlarına ulaşamadığımız örgü modelleri sadece örgü modeli olarak bulunmaktadır. Amacımız ve yaptığımız daha çok örgü yapılışı anlatımlı ya da videolu argü modelleri yapılışı paylaşımıdır. Örgü severlere yeni fikirler ve modeller sunmaktır. Sizin de yaptığınız el işleri var ise sizden gelenler bölümünde yayınlamaktan mutluluk duyarız. Gelelim altıgen çiçek motifi yapılışına. Renkli modellerini farklı örülüş tekniklerini görelim :

Farklı renkler deneyerek güzel modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Fiskos dantel masa örtüsü renkli olanları da vardır tabii ki ev dekorasyonuna uygun olarak da ayarlanabilir, çeyizlik dantel masa örtüsü ya da çeyizlik salon oda takımı ya da çeyizlik dantel yatak odası takımı hazırşanırken beyaz , krem ve ten rengi seçmek daha uygun olur gibi geliyor bana.. Öncelikle şablonu görelim :

Şimdi altıgen motif nasıl yapılır? sorusunu yanıtlayalım. tığ işi ile altıgen çiçekli motif yapıyoruz :

12 zincir çekelim ve ilk zincire batıp sabitleme yaparak, halka yapalım. ve (1.sıra) içine 24 adet sık iğne yapalım.( 2.sıra:)sık iğnelerin üzerine trabzan yapacağız , 3 zincir ile yukarı çıkıyoruz ve  3 trabzan yapacağız 3. trabzanı yaptıktan sonra 1 zincir çekiyoruz ve tekrar 3 trabzan yapıyoruz. sonra ilmek kaydırma yöntemi ile 6 adet olacak şekilde 10 zincir çekiyoruz sıradaki ilmeğe batıyoruz bu şekildde 6 halka oluşturacağız. Son zinciri yaparken 6 zincir  çekip bırakın ve diğer uçtanda 4 zincir çekin ve ilmek kilitleyerek kapatın.

 

3. sıra:  4 zincir çekin, ardından 4 adet 3 lü trabzan sonra 4 adet 3 li  trabzan yapın. Ddiğer yaprağa geçin 4 ikili, 8 3 lü, 4 ikili trabzan yapın. aralara 4 zincir çekerek çiçekleri birbirine bağlayın. Bu aşamadan sonra resimleri takip edin.

Motiflerin birleştirilmesi bu şekilde yapılıyor:

 

 

Kaynak:http://domihobby.ru/675-shestiugolnyy-cvetochnyy-motiv.html

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir