Tığ işi Asimetrik Yelek Yapılışı

Çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm bir bayan hırka modeli. Tığ ile yapılan hırka modeli bu ancak parça parça yani büyük motiflerden oluşuyor.1 adet beşgen parça örüyoruz gerisi kare parçalardan oluşuyor. onları birleştirip tığ işi hırma modelini istediğimiz gibi ayarlıyoruz. Asimetrik modeli resimlerle anlatımlı olarak göreceksiniz. Farklı versiyonlarını da deneyebilirsiniz uzunluğu ya da kısalığını ayarlayabilirsiniz.

Asimetrik Örgü Yelek Nasıl Yapılır  ?

Motifin yapılışı sihirli halka veya 4 zincir çekerek halka oluşturalım. 3 zincirle başlayıp yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 trabzan daha yapalım. Aynı şekilde 2 kez daha örelim. Daha sonraki turlarda yaptığımız yuvaların içine 2 trabzan 2 zincir aynı yere 2 trabzan yaparak köşe oluşturalım. Tabi trabzanların üzerine de trabzan yapıyoruz. Bu şekilde köşelerden arttırma yaparak toplamda 15 sıra olacak şekilde örüyoruz.

Beşgen olarak da aşağıda resimde gördüğünüz gibi eksiltme yaparak örüyorsunuz. Modelin kısa versiyonuna buradan, uzun versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz. Birleşim şekilleri resimlerle ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Ve örgü yelek modelinin birleşim şekline gelelim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın