Tığ işi Battaniye Modelleri

Tığ işi battaniye modelleri için çok fazla seçenek var. Örgüye yeni başlayanlar ilk kez tığ ile örgü battaniye yapanlara özel kolay tığ işi battaniye modelleri , tığ işi örgü modelleri sitemizde fazlasıyla bulabilirsiniz. Küçük motiflerden oluşan bebek battaniyeleri , pixel ( piksel) battaniye modelleri gibi resimli örgü battaniye modelleri de sitemizde bulunmaktadır. Pikselli kırlent modeli yapılışı anlatımlı konumuzu da ziyret edebilirsiniz.

Tığ işi Battaniye Modelleri

Şimdi sizlere hayatımda ilk kez ördüğüm bebek battaniyesi modelini paylaşacağım yapımını yabancı bır videolu anlatımdan dinlemiştim sonraları baktım yayıldı ben 6 yıl önce yapmıştım.. Herkes nasıl yapılıyor bu dıye soruyordu küçük bir sır herkes bu battaniyenin yapılışını çok zor sanıyordu anlatınca kolaymış yaa zor sandım dıyorlardı 🙂 Yeni başlayanlar için ya da örgü battaniye örüp satanlar için satılık battaniye modelleri arasında tercih edilen bir model. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.

Şimdi de tığ işi bu güzel battaniyenin yapımından bahsedelim :

1.sıra : İstediğiniz sayıda zincir çekerek başlıyoruz. ( ince iplerde 130 , orta kalın iplewrde 110 öneririm, deneyerek de görebilirsiniz ya da ölçün zincir uzunluğunu mezro ile 90 cm ile 100 cm arasında oluyor battaniyelerin boyutu)

2.sıra : 3.zincirden başlayarak 3 adet trabzan yapalım (2li ya da 3 lü tercih edebilirsiniz. ben 3 lü yapıyordum bu modeli) . 1 zincir çekip 2 zincir atlayarak yine 3 trabzan yapalım. sıra sonuna kadar tekrar ederek tamamlayalım sırayı.

3.sıra : 2ç sıradaki işlemleri aynen yapıyoruz.

4.sıra : isterseniz renk değiştirebilirsiniz ki renkli daha güzel oluyor. Yeni bir renk ile başlıyoruz, 3 trabzan yaparken 2. trabzanın batış yerı alt sıradaki delik olacak şekilde batarak örüyoruz her seferinde ortadaki 2. trabzan bu şekilde yapılıyor yine 1 zincir çekereboşluk bırakacağız ancak bu boşluklar üst üste gelmiyor resimi ya da şablonu incelerseniz kaydırmalı örneklerdeki gibi farklı yerlere denk geliyor.

 

Kaynak:http://www.liveinternet.ru/users/5170581/post384242338/

 

Bir cevap yazın