Tığ İşi Farklı Çanta Modeli Yapılışı

Tığ İşi Farklı Çanta Modeli Yapılışı 

Çok kolay ve farklı bir model tığ işi battaniye ve çanta modeli olabilecek çok güzel bir model. İstediğiniz renklerle bebek yelekleri, bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Çanta içi makyaj çantası , çanta içi düzenleyici küçük çantalar yapabilirsiniz. Tığ işi bu model çok hoşuma gitti benim umarım siz de beğenirsiniz. 

Çocuklara yapacağımız modellerde renkli iplikler kullanırız çok güzel durur.. tam yazlık ve kışlık bir model ikisine de olur.. yazlık bir ip şle yazlık bir model rengarenk yelekler yapılabilir. Kışın kışlık ip ile atkılar boyunluklar yapılabilir. Çok sevdim ben .. 

Tığ işi modelin yapılışı için şema yeterince açık şemalara bakarak yapabilirsiniz. 

 

Tığ işi farklı model yapılışı :

Gördüğünüz gibi önce zincir çekiyoruz sonra 1. sıra ;  2 sık iğne,  2 tekli trabzan, 2 li trabzan, 3 lü trabzan yapıyoruz.

2. sıra  farklı renk ile sık iğne yapıyoruz tüm sırayı . 3.sıra sık iğne üzerine 3 lü trabzan , teki trabzan üstüne 2 li trabzan , 2 li trabzan üstüne tekli trabzan, 3 lü trabzan üstüne sık iğne yapılarak sıra sonuna kadar devam edilir. bu şekilde sıraları tekrar baştan uygulayarak yanı 4. sırada 1. sırada yaptıklarımızı yapıyoruz aynen sıraları tekrar ediyoruz.. 

Herkese kolay gelsin.. 

değişik model çanta tığ işi 7

Bir cevap yazın