Tığ işi Gökkuşağı Battaniye Yapılışı

Tığ İşe Gökkuşağı Bebek Battaniyesi Yapılışı

Gökkuşağı battaniye örgü modeli yapılışı oldukça basit ama bir o kadar da güzel bir örgü yapılışı modelidir gökkuşağı battaniye örgü modelini neredeyse tüm örgü çeşitleri ile kullanabilirsiniz, sizlerde güzel bir örgü modeli keşfetmek ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız gökkuşağı battaniye örgü yapılışı çok işinize yarayacak.

41 zincirle başlayalım. Örnek için zincir sayısını az tuttuk. Siz öreceğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayabilirsiniz. Zinciri çektikten sonra çevirin. Zincirin arkasında yumru gibi olan kısma batarak sık iğne örelim. Zincirin sonuna ulaşana kadar aynı işleme devam edelim. İpliği keselim ve saklayalım

Her turda sağdan sola doğru çalışıyoruz. Aynı renk iple devam ediyoruz.Sıra başına ipi sabitleyelim (sık iğnenin arka ilmeğine sabitliyoruz). Daha sonra sık iğnelerin arka ilmeğine yine sık iğne olarak örelim. Yine aynı şekilde sıra sonuna kadar arka ilmeklere batarak örmeye devam edelim.

Diğer renge geçelim. Bu turda da ipi sık iğnenin arka ilmeğine sabitleyelim. Daha sonra 5 sık iğne örelim. Hemen altındaki bir alt sıradaki 6. sık iğneye ikili trabzan olarak batıyoruz.

Daha sonra ise aralarda 10 sık iğne örüyoruz. Yine arka ilmeğe batıyoruz. Aynı şekilde alt sıradaki 10. sık iğnenin içine ikili trabzan olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

Örgümüz bitene kadar aynı şekilde örüyoruz. Birer trabzan yerine gelince birer sıra arttırıyoruz ki örgü bittiğinde çapraz şekilde desen oluştursun. Tığ işi bebek battaniyesinin anlatımı bu kadar arkadaşlar. Kolay değil mi.  Ben bir müşterim için bu bebek battaniyesini yaptım. Kendisi oldukça çok beğendi.

 

 

Bir cevap yazın