Tığ işi Kitap Ayracı Nasıl Yapılır

Tığ işi kitap ayracı nasıl yapılır yapılışı anlatımlı olarak paylaşacağız sizlerle. Öğretmenler günü yaklaşırken hediye fikirleri annelerin kafalarını meşgul ederken öğretmenler günü öğretmen hediye fikirleri vermeye devam edeceğiz. Bu güzel şık kolay ve kullanışlı bir hediye olur diye düşünüyorum. Hatta virüs şal yapımı nı yetişirse bir tane de bundan yapabilirim..

 

Tığ işi Kitap Ayracı Nasıl Yapılır Anlatımlı

Tığ işi kitap ayracı renk renk yapıp satabilirsiniz. Hediye edebilirsiniz. Kullanılan ip akrilik ip , koton ip olabilir penye ip ile bile deneyebilrisiniz. Kendiniz nasıl kullanmak istiyorsanız o şekilde yapın. Hediye olacaksa akrilik ya da koton öneririm.

 

Tığ işi kitap ayracı şablonu : içi dolu siyah noktalar : ilmek kaydırma , + işaretleri olan yerler sık iğne yapılır, içi boş noktalar zincir çekilir, uzun çizgiler trabzan yapılır. t şeklindekiler 2 li trabzan sadece çizgi olanlar yalancı sık iğne yapıyoruz.

 

 

Çiçek yapılışı : sihirli halka yaparak  başlıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve 9 adet trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip üst sıraya geçiyoruz ve yandaki ilmeğe 1 trabzan yapalım 1 zincir çekin1 trabzan yapın yandaki ilmeğede 1 trabzan yapın sonra ikitrabzanın da son ilmeklerini beraber örüyoruz ( fıstık yapar gibi düşünün, trabzanı tamamlamadan ıkıncıyı yapın ıkısını bır tamamlayın) sıra sonuna kadar bu ıslemı yapın. çiçeğin son sırasında zincirler ile tomurcuk yapıyoruz. 4 zincir ile şemadan takip edebilirsiniz.

 

Sap ve yaprağı tel ile örebilirsiniz ya da sadece örgü yapabilirsiniz. Kolay gelsin herkese.

 

 

 

 

 

Kaynak:Kaynak : http://atelier-valerie.blogspot.com.tr/2017/04/een-tuiltje-geluk.html

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir