Tığ İşi Kolay Bayan Yelek Yapılışı

Daha önce paylaşmış olduğumuz kolay baharlik bayan yelek yapılışı konusunda anlattığımız örgü bayan yelek modeli şiş ile yapılan kolay yelek modeli idi. Şimdi ise aynı mantıkla yapılan fakat tığ işi olan bayan yelek modeli paylaşacağız. Sizlere en iyi şekilde ayrıntılı anlatımlı örgü modelleri vermeye çalışıyoruz. Sorularınızı konu altına yorum bırakarak da sorabilirsiniz. Örgü modelleri yapılışları paylaşım sitemizde mutlaka size uygun bir model bulacaksınız.

Tığ İşi Kolay Bayan Yelek Yapılışı

İçine uzun kollu bir tshirt ya da gömlek ile bu yelek çok kullanışlı bir aksesuarınız olacak.. Şimdi tığ işi bayan yelek yapılışını anlatacağız. Örgü bayan yelek yapılışı çok kolay ama çok şık bir bayan yelek modeli . Yapılışını anlatmaya başlayalım. Burada vereceğim başlangıç sayısı yandan başlama örgü yelek modeli olduğu için kime yapacak iseniz onun omuzundan aşağıya kadar ölçüp zincir çekerek başlayın. uzunluğu ne kadar olmasını istiyorsanız o şekilde ölçerek zincir çekin.

Çok kolay tığ işi bayan yelek yapılışı anlatımı : 

Bitmiş ölçüleri : 

56 cm / 104 cm genişliğinde.

 

Yün

5 adet 100 gr lık ip gidiyor. kalın bir ip kullanacaksınız içeriği size kalmış. Bebe yünü bambu karışımı da olur. Koton bir ip de olur. Çocuklara yapılacaksa bebe yünü kullanırsınız ya da akrılık içerikli ipleri tercih edersiniz.

Tığ ve iğne

7 mm tığ kullanıyoruz. ve yün iğnesine ihtiyacımız var.

Örgü yelek yapılışı 

55 adet zincir çekerek başlıyoruz. Örgü boyunca 2 li trabzan örgü tekniği ile örüyoruz.

32 cm yukarıya doğru örün tüm sıralar 2 li trabzan arttırma yada eksiltme yok.

Kol kesimi – ayrımı : 

15 adet 2 li trabzan yapın , 25 adet zincir çekin ve 25 adet ilmek atlayın 26. ya batın 2 li trabzan yapın,25 ilmek atlamış olduk üstünden zincir yaparak geçtik- örmeden geçiyoruz, şimdi sona kalan 15 adet ilmeğe 2 li trabzan yapın, sırayı bitirin.

sonraki sıra her ilmeğe 2li trabzan yapın.

40-41 cm kadar 2 li trabzan yaparak örmeye devam edin .

sonra yine kol ayrımı için aynı işlemi yapın.

sonra yine 32 cm kadar 2li trabzan yaparak örün. İpi kesin bitirin.

Harika , kolay ve çok şık bayan yeleğiniz hazır.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız. xxx

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın