Tığ işi Kolay Kutulu Battaniye Modeli ve yapılışı

Tığ işi Kolay Kutulu Battaniye Modeli ve yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

 

Örgü bebek battaniye modelleri ve örgü bebek battaniye yapılışı konuları ayrıca ilgimi çekiyor çünkü çocukları sarıp sarmalamak tatile çıktığımızda arabadan restauranta kadar olan kısımlarda ya da herhangi bir duraklama noktasındaki iniş çıkışlardaki hava değişimlerinden bebek ve çocuklar çok fazla etkileniyor. Ayrıca bizden çok daha hızlı etkileniyorlar. Örgü bebek battaniyesi ister örgü tığ işi olsun ister şiş ile yapılan bebek battaniyesi modeli olsun her türlü modelini çok seviyorum. Renk uyumu olsun ve verilmiş emek olsun yeter.

Örgü battaniye modelleri sitemizde çokca bulunmaktadır. Küçük kareli battaniye modeli paylaştığımız konumuzda ayrıntılı resimler bulacaksınız.  Tığ işi kolay battaniye yapılışı arıyorsanız sizin için ideal bir örgü modeli.

Minik Karecikler Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelde alize diva kullanılarak yapılmış. Sizler beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz.

1.tur : 8 + 1 zincir çekerek başlıyoruz modele.

2.tur : Daha sonra resimde gördüğünüz gibi 7. zincir üzerine 3 trabzan yapıyoruz. Daha sonra siyah nokta ile gösterilen kısma 3 trabzan yapıyoruz. Arada zincir çekmeden 7 zincir atlıyoruz. 8. zincir üzerine aynı işlemi tekrar ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

3.tur : Renk değiştiriyoruz. Sıra başına ipimizi sabitliyoruz. 9 zincir çekip iki yaprağın arasına trabzan ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz.

4.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi hemen zincirin yanına 3 trabzan yapıyoruz. Arada hiç zincir çekmeden diğer yuvaya atlıyouz ve 1.turda yaptığımız işlemleri yapıyoruz.

5.tur : Renk değiştirip tekrar 9. zincirle yuvalar yapıyoruz.

 

Modelin yapılışı bu şekilde ilerliyor. İstediğiniz uzunlukta olana kadar örüyorsunuz. Nasıl güzel değil mi.

 

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Kelebek Boğumları Örgü Modeli yapılışı (videolu) | El işi Örgü Modelleri , örgü modelleri, el işi modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir