Tığ İşi Kolay Yelek Örneği Yapılışı

Tığ işi yelek modelleri yapılışı anlatımları paylaştığımız sitemizde sizlere çok güzel örnekler sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. Çok güzel örgü modelleri aradığınız her türlü örnek burada. Bulamazsanız da yorumlardan ulaşabilir isteyebilirsiniz. Aradığınız örgü modelini burada mutlaka yayınlarız.

Kolay Tığ Yelek Örnekleri 4

 

Yeleğin yapılışı oldukça kolay. Bütün olarak örüyor kol ayrımlarını yaparak ilerliyoruz. Kolay tığ yelek örnekleri olarak örgüye yeni başlayanlarda örebilirler. Yeleğin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Kendi bedeninize uygun şekilde zincir çekiyor üzerine model kuruyorsunuz. Önüne trabzanlar yapıyoruz. İsterseniz tığ işi lastik modelleri de örebilirsiniz. Modeldeki yeleğin boyutları göğüs çevresi 122 cm, uzunluk 98 cm.

Yeleğe yaka kısmından başlı

 

yoruz. Zincir uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modele 101 zincir çekerek başlıyoruz. 1 sıra trabzan örüp daha sonra aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

Kolay Tığ Yelek Örnekleri

Kol kısımlarına gelince ayrımları yapıyoruz. İsterseniz 2 parça örüp  sırt kısmından dikişle birleştirebilirsiniz. Kolay tığ yelek örnekleri bittiğinde nasıl duracak bakalım.

 

Kolay Tığ Yelek Örnekleri 2

Kolay Tığ Yelek Örnekleri 3

Kolay Tığ Yelek Örnekleri 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-sage-stitch-long-cardigan/RHC0129-016177M.html

 

Bir cevap yazın