Tığ işi Kolay Yelek Yapılışı

Tığ İşi Kolay Bebek Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Yelek modelinin ekleme şeklini ve motifin yapılış şeklinin önce sizlere şemasını vermek istiyorum. Şemadan takip etmek isteyenler için.

 

 

% 100 yünlü bir iplikle örüldü model. Ve ipe uygun tığ tercih edildi. Sizler beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Ve aldığınız , kullanacağınız ipe uygun tığ tercihi yapabilirsiniz.

Sihirli halka içine 3 zincir çekip toplamda 16 trabzan yapıyoruz.

Diğer turda 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Tekrar 3 zincir çekip bir sonraki ilmeğe sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip aynı işleme sıra sonuna kadar devam ediyoruz. 8 yaprak olacak.

1. motifi neredeyse bitirdik. Bu turda ise 5 zincir çekip popcornlar üzerine batarak yuvalar oluşturuyoruz. Son iki yaprak kalınca 16 zincir çekip 6. zincir üzerine ilmek kaydırma ile batıyoruz. 3 zincir çekip 2. motifi yapmaya başlıyoruz.

Motifler tek tek eklenmiyor. Bir motif bittiğinde ikinci motife geçiliyor. Bu şekilde beden ölçünüze göre motifleri ayarlayıp örebilirsiniz. Şemayı takip sırasını sizler için renklendirdik. Üst kısma nasıl geçiş yapacağınız şemada gösterilmektedir.

Yelek bittiğinde kenar kısımlarından ilmek alıp 2 düz 2 ters olarak lastik örüyoruz. Ve bitiriyoruz. Ön kısmına düğmelerimizi dikiyoruz.

Bir cevap yazın