Tığ İşi Motifli Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi basit bebek battaniyesi yapılışı anlatımını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle tığ işi battaniyeler bana daha çabuk bitiyormuş gibi geliyor çünkü şiş örgü bebek battaniyesi yapmak için 100 ilmek atıyoruz genelde tabi ipin kalınlığına göre değişir ve enini ne kadar ölçülerinde yapmak istediğinize bağlı olarak farklılıklar oluyor bu sayıda ama genelde 1 ilmek bir cm ye yakın bir ölçü veriyor 100 ilmek ile 90 cm eninde bir battaniye örebiliriz.

Konudan çıkmayalım. Tığ işi battaniyeler özellikle motif motif yapılıp birleştiriliyorsa ki sitemizde farklı motiflerin birleştirilmeleri ile ilgili anlatımlar da mevcut. Motif birleştirme diye de aratabilirsiniz. Bu şekilde aslında videolu anlatımda hepsi var ancak olaki oradan anlayamaz iseniz daha ayrıntılı görmek isterseniz sitemizdeki arama butonundan istediğiniz her konuya dair araştırma yapabilirsiniz.

Sizlere kolay , basit örülebilecek  ve şık duran zor gibi görünen örgü modellerinin yapılışlarını anlatmaya devam edeceğiz. Öyle modeller var ki bilmeyene çok zor görünür ancak yapmaya başladığınızda ya da yapımına baktığınızda aa bu muymuş diyeceğiniz çok güzel örgü modelleri bulunmakta , incelemeden geçmeyin beğendiğiniz modelleri belki yapabileceğiniz bir modeldir.

 

Bir cevap yazın