Tığ işi Örgü Baharlık-Yazlık Şal Yapılışı

Yazlık ya da baharlık tığ işi örgü şal yapılışını anlatacağız sizlere. Tığ işi baharlık boyun şalı yapılışı için gerekli olan tüm ayrıntılı resimli anlatımı yazımızda bulacaksınız. Bahar renkleri ile yapabilirsiniz ya da yazlık cıvıl cıvıl renkler ile yapabilirsiniz. Her kıyafet ile kullanabilirsiniz. Ben çok beğendim. Ayrıca sizlerle daha önce paylaştığımız tığ işi yazlık yelek yapılışı , yazlık bluz yapılışı , tığ ile yazlık bluz yapılışı konularına bakım takım da yapabilirsiniz. ya da bu konulardan yazlık bluz nasıl yapılır öğrenip tığ işi motiflerle yazlık bluzunuzu yaparsınız.

Tığ işi Örgü Baharlık-Yazlık Şal Yapılışı

Şimdi sizlere ayrıntılı yapılış aşamalarını adım adım resimli anlatımda bulacaksınız. Yapmak isteyenlere kolay gelsin diyorum. Bir de hangi ip ile yazlık örgü şal yapacağız derseniz pamuklu ipliklerle yapabilirsiniz , merserize ipler ile olabilir. Kışın angora ile yapıyoruz. Akrilik-yün karışımlı ipler ile yapıyoruz. Bu şekilde kullanımları.

Resimlerde gördüğünüz şalın ipi Alize Angora gold batik dir. 3,5 numara tığ kullanılmıştır.

1- 5 zincir çekilir ve halka yapılır.

2- 3 zincir çekin üst sıraya çıkın ve 1 zincir daha çekip 1 trabzan yapın ( 2kere de çekmeli ) , 1 zincir 1 trabzan toplamda 3 zincir ile birlikte   12 adet olana kadar devam edin.

3-  3 zincir ile yukarı çıkın , 2 zincir çekin , 1 trabzan yapın, 2 zincir 1 trabzan, 2 zincir 1 trabzan … sıra sonuna kadar devam edin.

4- aralarda 5 zincir çekerek her delik içine 2 trabzan 5 zincir 2 trabzan yapılır.

5- şimdi o boşlukları trabzanlar ile dolduruyoruz baş ve sona yalancı sık iğne yapıyoruz.

İşte bu kadar kolay. motif çok güzel ve yapılışı kolay baharlık- yazlık boyunluk ya da şal yapımında kullanabilirsiniz. Kolay gelsin yapmak isteyenlere.  Şimdi sizlere yaptığımız tığ işi çiçek motifi şeması vereceğim ve yapılış aşamaları ile ilgili galeri sunacağım. Tığ iş imotif yerlerini gösteren şema da aşağıda bulacağınız resimlerden..

 

 

Kaynak:https://www.livemaster.ru/topic/1969871-vyazhem-kryuchkom-osennij-sharf-iz-motivov-master-klass?msec=24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:https://www.livemaster.ru/topic/1969871-vyazhem-kryuchkom-osennij-sharf-iz-motivov-master-klass?msec=24

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Kolay Kar Tanesi Motifi Boyun Şalı Yapılışı videolu | elisiorgudukkani.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir