Tığ işi Örgü Çocuk Odası Sarkık Lamba Yapılışı

Tığ işi örgü çocuk odası sarkık lamba yapılışı anlatımını bulacağınız yazımızda. Çok güzel şık örgü sarkık fener yapılışı öğreneceksiniz. Yapılışı örgü modeli açısından oldukça kolay , içine led ışık yerleştiriyoruz dolayısıyla ısınma gibi bir sıkıntısı yok. Örgü avize kadar ağır bir model olmasa da çocuk odasında gece lambası olarak kullanılabilir, (balkonda küçük bir ışık isteyenlere büyük ışıklar sinek çekiyor malesef ) balkonda kullanabileceğiniz bu güzel renkli fener lambalarının yapılışı kolay tığ işi örgü modeli ile oldukça kolay. Rengarenk fenerler yapıp bahçeniz varsa orada da değerlendirebilirsiniz.

Tığ işi Örgü Fener Lamba Yapılışı

Tığ işi örgü fener lamba yapılışı için sizlere tığ işi örgü tekniğinin şablonunu paylaşacağım. Kullanacağınız ip koton ip olmalı. Tığ ise 4mm. ya da 4,5 mm bile olabilir biraz bol bir örgü olmasını tercih edin. Resimlerinden de anlaşılacağı gibi bol bol örülmesi daha güzel durmasını ve içindeki minik ışığın kolayca dışarı sızmasını sağlıyor. Yapacak olanlara kolay gelsin diyerek satış yapan hanımlar için de bir gelir kaynağı olabilecek bir örgü modeli. Tığ  ile yapılan örgü modelleri yapılışları paylaşmaya devam edeceğiz.

Tığ işi sarkık fener olarak da kullanabilirsiniz ortadan direk gecen ve ayaklığı olan bir şablon kullandığınızda da masa gece lambası olarak da kullanılabilir ya da dekoratif örgü lamba yapılışı tarifi içinde de rahatlıkla yer alabilecek bir örnek . Hızlı yapılabilir olması özelliği ile satış yapan hanımlar için el emeği satış yapanlara çok uygun bir ürün . Kolay güzel renkli ve örmesi zevkli bir model . Aşağıda şablonunu bulacaksınız.

 

Resimlere tıklayınca büyüyecektir. İki kere tıklamanız gerekiyor bazen , bazen de tek tıkla büyüyor. Simli ip ile de harika duruyor . Yapılışı için üstteki şablon tığ işi örgü modeli tarifidir. Ayrıca nasıl başlanacak sorusunu da yanıtsız birakmıyoruz ve sizlere başlangıç resimlerini sunarak aklınıza takılan yerlerin de çözümlenmesini ümit ediyoruz. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin.. Dekorasyon içinde kullanılabilen harika bir lamba bayıldım ben .. Renklere güzelliklere bakın ..

Başlarken resimlerde gördüğünüz gibi ilk sırayı yaparken ilmekler ikişer ikişer yani çift oluşuyor. Bir önden ip alıp bir de alttan ip alıp tığdan geçiriyoruz ve ilmek oluşuyor. Çift olarak oluşuyor. Örnek her zaman 8 e bölünebilir bir sayı kadar çift ilmek ile başlamalı yani 8 çift ilmek , 16 çift ilmek , 32 çift ilmek.. Elinizdeki halkanın boyutuna göre ilmekleri arttırabilirsiniz.. Ama arttırırken 8 e bölünebilen sayıda durun.. Örnekte 15cm çapında bir halka kullanılıyor ve 13×8 çift ilmek ile başlanıyor. Uzunluk 22 ile 26 cm arasında değişiklik gösterir .. Zevkinize göre ayarlayın.. Uç kısımlarının nasıl yapıldığını yakından gösterir resimlerden inceleyebilirsiniz.

 

 

Kaynak:https://byclaire.eu/crocheted-lanterns/?lang=en#comment-14888

 

Bir cevap yazın