Tığ işi Örgü Düşük Omuz Bluz Yapılışı

Tığ işi Örgü Düşük Omuz Bluz Yapılışı

Tığ İşi Örgü Bluz Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • İplik
  • Tığ
  • Makas

Bedenimizin uzunluğunda zincir çekerek başlayalım. Sıra sonun kadar tüm zincir üzerine tekli trabzan yapalım. Sıra sonuna geldiğimizde 5 zincir çekelim. Dönüp 3. ilmek üzerine arka ilmeklere batarak  trabzan ile batalım. 2 zincir çekip 3. ilmek üzerine trabzan ile batalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim.

5 zincir çekip dönelim. İlk trabzanın üzerine tekli trabzan ile batalım. 13 zincir çekip 2. yuvadaki trabzan üzerine tekli trabzan ile batalım. 3 zincir çekip ilk yuvadaki trabzan üzerine tekli trabzan ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

1 zincir çekip 13 zincirin üzerine 6 trabzan yapalım. 3 zincir çekip yanındaki zincir içine  tekli trabzan ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip yanından devam ederek 6 trabzan yapalım. Bir önceki turda yaptığımız 3 zincirin ortasına tekli trabzan ile batalım. Yanındaki 13 zincire aynı işlemi yaparak sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Bu aşamadan sonra videodan takibini yaparak rahatlıkla örebilirsiniz. Gerçekten çok şık örgü bluz modeli. Yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Grafikten takip etmek isteyen arkadaşlar için :

ve düşük omuz bluz bittiğinde ortaya çıkan sonuç.

 

galeri :

 

Bir cevap yazın