Tığ İşi Patik Yapımı Gelin Patik Modelleri

Tığ işi patik yapımı kolay model arayan için ideal bir model.Günlük kullanım ve gelin kızlarımızın çeyizleri için yapabileceğiniz harika bir patik modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz.Patik modelleri sonbahar ve kış aylarında  en çok  tercih edilmektedir.Renk seçimi ile bir çok patik modeli yapılmaktadır.Ayrıca video anlatımda kullanılmış renk tonları modele ayrı bir hava katmış.

Patik modelleri , tığ işi patik, şiş örgü patik,bot patik, iki şiş patik modelleri bulabilirsiniz.Yeni güzel patik modelleri ve video anlatımlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın

Tığ İşi Patik Yapımı Gelin Patik Modelleri

2 tane patik ipi

2 numara tığ

37 ve 38  ayak ölçüleri için uygundur.

Sihirli halka yapalım.1.2.3.4 sıraya kadar artırma ile 48 tırabzan yapalım. 5. sıra ön modeli  kısmı için 3 tane zincir çekelim ve yandaki tırabzana batalım.1 tane tırabzan yapalım ve yanındaki zincire 1 tırabzan yapalım.Araya 2 tane zincir çekelim.Alt zincirden 2. zincire  batalım ve yan yana 3 tane tırabzan yapalım .Bu şekilde devam edelim ve taban kısmına kadar modeli örelim.2. sıra renk değiştirelim. Krem ipi sabitleyelim. İkinci ip ile 1 sırada yaptığımız işlemi tekrar edelim Ön modeli her bir sırada renk değiştirerek  6 sıra mavi ip ile örelim 6 sıra krem ip ile örelim. Yan sırasını ayıralım.Burada ki sayıyı ayağınıza göre ayarlayın.Taban birleştirmesini sık iğne yapalım. Kenar tığlaması ile patiği bitirelim.

 

My Hobby Life youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Tığ İşi Patik Yapımı Gelin Patik Modelleri video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

      

 

Bir cevap yazın