Tığ işi Popcorn Çiçekli Örgü Modeli Yapımı

Tığ işi çiçekli popcorn örgü modeli yapımı anlatımını bulacağınız yazımızda bu örgü modeli yapılışı ile tığ işi çiçekli bebek battaniyesi modelleri , tığ ile çiçekli popcorn şal modelleri yapımında kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan daha önce anlattığımız ejder kuşu şal modlei yapılışı , şık omuz şalı yapılışı resimli anlatımlı şal yapılışlarını da inceleyebilirsiniz. Çok güzel şal modelleri yapılışı anlatımları dır.

Tığ işi Popcornlu Çiçekli Örgü Modeli Yapımı

Tığ işi popcorn çiçekli örgü modeli yapılışı anlatımını yapacağız ancak öncelikle sizlere bu model ile neler yapılabileceğiniz söylemek istişyorum. Tığ işi popcorn çiçekli şal modeli , tığ işi popcorn çiçekli battaniye modelleri , tığ işi popcorn modeli panço , tığ işi popcorn çiçekli boyunluk ya da omuz şalı yapılışı nda kullanabiirsinzi. Ne örmek istiyorsanız örgü modeli ne  uygun uzunlukta zincir çekin. 10 zincir atlayıp 11.ilmeğe tığa ipi 3 kez dolayıp 4 trabzan yapın, 4 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batın. 6 zincir çekip üzerine 4 ilmek kaydırma yapın. Trabzan yaptığınız ilmeğin içine 1 adet sık iğne yapın. 4 zincir çekin aynı ilmeğe 4 trabzan yapın.

Sıra sonuna kadar aynı şekilde yapın yalnız son ilmeğe 1 adet trabzan yapın ve dönün.

 

3 zincir çekin, ilk yaprağın üzerine sık iğne ile batın. 4 zincir çekin aradaki 4 zincirlik çıkıntıya batın. 4 zincir çekin sıradaki yaprağın üzerine batın. sıra sonuna kadar aynı şekilde yapın. Son sırada sık iğne yapın ve dönün.

 

4 zincir çekip ilk deliğe sık iğne ile batın. tığa ilmek alıp çiçek kısmının tepesine 4 adt trabzan yapın. tığı ilmekten çıkarıp iln trabzanın ilmeğine sokun ve hemen sondaki içinden çıkardığımız ilmeğin içine sokun tekrar ve beraber örün. 3 zincir çekin ve 1 adet daha yaprak oluşturun. 3 zincir çekin ve 1 yaprak daha örün. 3 zincir çekin ve diğer deliğe sık iğne ile batın. sıra sonuna kadar aynı işlemleri tekrarlayın.

Dilerseniz ikinci bir renk kullanabilirsiniz. Eğer kullanacaksanız şimdi ikinci rengi takın ve alttaki sırada sık iğne yaparak battığımız yere V yapalım ( aynı yere iki trabzxan arada 1 zincir olacak) . 3 zincir çekin ve yaprakların arasındaki ilk zincirin üzerine 2 sık iğne yapın. 3 zincir çekin ve diğer deliğe atlayın ve 2 sık iğne yapın. 3 zincir çekin yine V yapın. sıra sonuna kadar aynı işlemleri yapın.

Bu sırada artık başa dönüyoruz ve ilk olarak bahsettiğimiz gibi aynı şekilde V dikişleri içine çiçek yapraklarını yapın. ve sonra da çiçeği yapın.

 

 

Ve modelimiz bu şekilde oluşuyor. Şimdi sizlerle farklı renklerle örülmüş hallerini de paylaşmak istiyoruz. Nasıl göründüğü hakkında fikir veriyor.. Akıllı ipliklerle de yapılabilecek bir örnek ..

 

 

2 yorum

Bir cevap yazın