Tığ İşi Renkli Hırka Nasıl Yapılır? videolu

Evde kalan artık ipleri değerlendirmek için bu tığ işi hırka modeli  yapılabilir. Örgü modeli olarak oldukça basit olan hanım dilendi bey beğendi motifini büyütuyoruz ve sırt kısmını oluşturuyoruz. Yanları da trabzan ve zincirlerden oluşuyor.  İstediğiniz renkleri konbinleyerek bu hırkayı yapabilirsiniz. Yazımızda videolu anlatımla hanım dilendi bey beğendi tığ işi hırka yapılışını bulacaksınız. Bu örgü modeli ile örgü yelek modelleri yapabilirsiniz kendinize ya da çocuğunuza.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Renkli Hırka Nasıl Yapılır?

Boyutlarını kendi bedeninize göre örebilirsiniz. Anne kız örerek kendinize kombin yapabilirsiniz. Sırt kısmının şeması aşağıdaki gibi yapılıyor.

Videolar yabancı arkadaşlar ama çok net şekilde nasıl örüldüğü belli oluyor. Ellerini takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Zincir ve dolgudan  ( trabzan ) oluşan kolay bir model. Birçok örgü modelinde farklı tarzlarda daha önce sizlere yapılışını anlattık. Çok zorlanmadan örebilirsiniz. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Hırkamız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Çok şık ve kolayca öreceğiniz bir hırka.

Şimdi hırkanın nasıl yapıldığının videolarına geçelim. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Videoların başında şeması veriliyor. Yine örerken hangi kısımda olduğunuz videoda  üstte şema olarak gösteriliyor. Şemadan da takip ederek yapabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın