Tığ işi Üçgen Şal Yapılışı

Yeni içeriklerimize üçgen çiçek şal yapılışı ekleyelim dedik. Belki bu modeli bilenleriniz vardır. Daha önce örmüş olanlarınız. Çok şık örgü şal modeli. Tığ ve ipiniz hazırsa başlayalım.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Şal Nasıl Yapılır ?

7 zincir çekerek halka oluşturalım. Tekrar 6 zincir çekelim ve dönelim. Hemen yanına tığa iki ip dolayarak 3 trabzan yapalım. Son ilmeklerin hepsini bir çekiyoruz. Daha sonra 4 zincir  çekelim ve yanına aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. Son ilmekler yine birlikte örülecek. Aynı işlemi iki kez daha tekrar edelim.

Bu turda 9 zincir çekerek dönelim hemen ilk yuvanın üzerine sık iğne ile batalım. Daha sonra 3 zincir çekip diğer yuvaya batalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer yuvaya sık iğne ile batalım. Şimdi yine 3 zincir çekelim ve tığa ilmeği iki kez dolayıp trabzan olarak batalım.

Şimdi 6 zincir çekip dönelim ilk yuvanın içine az önce yaptığımız çiçek yapraklarını tekrar edelim. Hemen yanına tığa iki ip dolayarak 3 trabzan yapalım. Son ilmeklerin hepsini bir çekiyoruz. Daha sonra 4 zincir  çekelim ve yanına aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. Son ilmekler yine birlikte örülecek. Aynı işlemi iki kez daha tekrar edelim. 4 yaprak yaptıktan sonra tığa ilmek alıp resimde görüldüğü gibi tam ortaya trabzan yapalım daha sonra tekrar tığa iki ilmek alıp sondaki yuvanın içine 4 adet yaprak yapalım.

Şimdi tekrar 9 zincir çekip dönelim. İlk yuvanın üzerine sık iğne ile batalım. Daha sonra son sıraya gelene kadar 3 çekip diğer yuvalar üzerine batalım. Son sırada 3 zincir çekip tığa iki ilmek alıp trabzan yapalım.

Artık bundan sonra örneği aynı şekilde tekrarlar yaparak devam ediyoruz. 4 lü yapraklarımızı başa , ortaya ve son kısma yapıyoruz.

İstediğimiz uzunluğa gelene kadar aynı işlemleri tekrar ediyoruz.

Buda aynı örneğin renkli iple örülmüş hali. Nasıl iki şekilde de çok güzel olmuş değil mi ?

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir