tığ işi Yeni Battaniye Örnekleri Anlatımlı

Tığ işi farklı battaniye modelleri ile karşınızdayız. Deniz kabuğu örgü battaniye modeli yapılışı ile sizlerle daha önce bir çok battaniye modeli paylaşmıştık. Bu battaniye mdoeli de deniz kabuğu modeli gibi tığ işi yelpaze görünümlü örgü modeli ile yapılıyor.

tığ işi Yeni Battaniye Örnekleri Anlatımlı

Tığ işi yeni battaniye örnekleri yapılışı paylaşımımızda sizler için battaniyenin püf noktasının videolu anlatımını paylaşacağız geri kalan kısmı resimli anlatımlı resim galerisinden öğrenebilrisiniz.

21 + 2 nin katları ile örmeye başlamalıyız. ne örecek isek bu sayıları dikkate alarak zincir atmalıyız.

ilk sıraya başlarken 1 zincir atlıyoruz ve  *1dc yapıp yandaki i lmeğe sc ile bat. , 4 zincir çek, 3 zincir atla , 1 ikili trabzan yani dc yapın ve sıradaki ilmeğe batın. 2 zincir çek , 2 zincir atla , 1 adet 2li trabzan yap , sıradaki ilmeğe sık iğne ile tuttur, 4 tane üstüne almalı sık iğne yapılır , 1 2li trabzan yapılır. 2 zincir çek, 2 ilmek atla, 1 trabzan 2li , 4 zincir çekilir, 3 zincir atlanır sıra sonuna kadar devam edılır* 1 sık iğne son zincir ilmeğine yapılır , dön ikinci sıraya başlayın

gerisini resimli ayrıntılı anlatımlı galerıden takıp edebilirsiniz. videolu anlatımdan döngülerin nasıl yapıldığını takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Kaynak:https://mypicot.com/2086.html

 

Bir cevap yazın