Tığ kutusu modeli Battaniye Yapılışı Anlatımlı resimli

Merhaba hanımlar, daha önce sizlere anlatımlı olarak bahsettiğimiz krokodil model battaniye yapılışı gibi bir çok motifli battaniye modeli yapılışı paylaştık. Bu sefer kare motif battaniye ama küçük karelerden oluşan kutu model battaniye yapılışını anlatacağız. Resimli anlatımlı battaniye modelimizin adı tığ kutusu örgü modeli. Sitemizdeki diğer tığ işi battaniye modelleri yapılışlarına da bakabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ Kutusu Örgü Modeli Yapılışı

İstenilen sayıda zincir çekerek başlayalım. 2. zincir içine 12 trabzan yapalım. 4 zincir atlayıp 5. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 5 . zincir içine 12 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Aynı renk ile devam ederek. Bir tur sık iğne örelim. Trabzanların önünden batarak.

Diğer turda farklı bir renge geçelim. Sıra başına ipimizi sabitleyelim. 4 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim ve az önce yaptığımız yaprakların tepesine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip iki yaprağın arasına V dikiş yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Diğer turda aynı renkle devam ederiz. 3 zincir çekerek trabzan ve sık iğne üzerine batarak yuvalar yapalım.

Aynı renkle devam ederek 4 zincir çekip dönelim. Yanına ilk yuva içine 5 trabzan daha yapalım. Daha sonra sarı renkli ok ile gösterilen yere sık iğne ile batalım. Şimdi de pembe ok ile gösterilen yere 12 trabzan yapalım ve yine sarı ok ile gösterilen yere sık iğne ile batalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Aynı renk ile bir tur önden batarak sık iğne yapalım.

Ve farklı bir renge geçip önce V dikiş yapalım. Daha sonra aynı renkle 3 zincir çekerek yuvalar yapalım ve tekrar yaprakları yapalım.

Model bu şekilde devam ediyor. Renk değişimleri yaparak istediğiniz uzunluğa gelene kadar örebilirsiniz. Aşağıda farklı renklerle yapılmış örgü modellerini göreceksiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir