Tığ Örgü Yelek Modeli Yapımı

Çeyizlik örgü modellerine uygun çok güzel yeni tığ örgü modeli yapımı anlatımını bulacaksınız yazımızda. Sitemizde farklı örgü modelleri çok şık örgü modelleri yapılışı anlatımlarını sizler için yayınlıyoruz. Örgüye yeni başlayan hanımlar için özellikle en basit şekilde anlatım dilimizi ayarlıyoruz. Kolay örgü modelleri yapılışları , zor örgü modelleri yapılışları günlük örgü modelleri , çok güzel örgü modelleri sizlerle..

İnce ip modelde kartopu organica kullanılmıştır.

2.2 mm tığ Belirli uzunlukta zincir çekelim. Üzerine 7 zincir çekelim ve 8 zincire sabitleyelim. 3 zincir çekelim. 4 zincire sık iğne yapalım. Sıra bitimine kadar bu şekilde devam edelim. 4 zincir çekelim. Çift dolayalım ve yuvanın içine önce 1 ilmek sonra 2 şer 2 şer ilmekleri toplayalım. Tığ başını 1 kez dolayalım. Trabzanın 2 ci zincirine çift kat batıp 1 tane 3lü trabzan yapalım. Aynı zincire 1 tane trabzan daha yapalım.

Arada zincir çekmeden ilmeği 2kez dolayalım her yuvanın içine aynı işlemi tekrarlayıp devam edelim. Sıra bitimini çift dolayalım ve 4 çekmeli trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. Tersine çevirelim ve dibine sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim. 2 model arasına sık iğne yapalım. Modeli yapmak için yuvalar yapıyoruz. Model 2 sıradan oluşuyor. Sıra tekrarı ile devam ediyor. Yelek, yazlıkbluz, şal,mevsimlik hırka yapabilirsınız

 

Bir cevap yazın